بهترین زوج درمانگر در مشهد 100% تضمینی【سال1403】❤

بهترین زوج درمانگر در مشهد 100% تضمینی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین زوج درمانگر در مشهد آشنا کنیم. هیچ رابطه ای هموار نیست در همه روابط درگیری ها و احساسات منفی وجود دارد. مشکلات در روابط صمیمانه در برخی موارد بر همه تأثیر می گذارد. بسیاری از درگیری ها خسته کننده هستند و باعث خستگی روانی و تنهایی در زوج ها می شوند. روابط زناشویی ناخوشایند و دردناک با افزایش افسردگی، اضطراب و سوء مصرف مواد همبستگی مثبت دارد. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین زوج درمانگر در مشهد با ما همراه باشید.

هدف زوج درمانی

رویکرد زوج درمانی با هدف یکپارچه‌سازی و تنظیم هیجان‌ها، بیان واضح احساسات و تایید متقابل در طرحی جامع با هدف بهبود روابط زوجین همواره گامی رو به جلو بوده است. زوج درمانی رویکردی بدون قضاوت دارد و به شما و همسرتان کمک می کند یکدیگر را بپذیرید. این به معنای رویکردی در قالب نحوه تفکر شما در مورد خود و همسرتان و خود ارزیابی بیشتر است. این رویکرد بر تغییر تمرکز می کند، مانند کاهش پاسخ های منفی و گیج کننده، افزایش خود تنظیمی احساسات، بهبود بیان خود و بهبود مهارت های مدیریت موثر. برای آشنا شدن با بهترین مشاور فردی در مشهد به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

هدف زوج درمانی

زوج درمانی چه کاری انجام می دهد ؟

زوج درمانی نسبت به درگیری های همسرانی که به دلیل ناراحتی های متعدد احساس ناراحتی می کنند و در عین حال امید زیادی به ترمیم رابطه خود دارند، حساسیت درمانی قابل توجهی دارد. زوج درمانی به موقعیت‌های گسترده و متنوعی که زوجین در طول رابطه با آن‌ها مواجه می‌شوند توجه می‌کند و ایده‌های موجود و تمرین‌های عملی برای کاهش تعارض‌های مضر و دستیابی به آرامش و صمیمیت بیشتر در روابط را بررسی می‌کند. به عنوان مثال، فرهنگ بخشش و عذرخواهی بیش از گذشته بر روابط بین زوجین تاکید دارد.

ویژگی های مشاور زوج درمانگر

در ادامه با ویژگی های مشاور زوج درمانگر آشنا می شوید :

مجوز :

اخذ مجوز برای یک مشاور زوجین یک موفقیت قابل توجه است. همه زوج درمانگران مشاوره باید حداقل مدرک کارشناسی ارشد و دو سال تجربه بالینی تحت نظارت پس از فارغ التحصیلی داشته باشند.

تخصص در سازندگی رابطه :

اکثر درمانگران ازدواج و خانواده به طور منظم با افراد کار می کنند و برای کار موثر با مشتریان خود، باید به سرعت روابط قابل اعتمادی برقرار کنند. این مهم است که مشاور زوج نه تنها از کار و تعامل با افراد لذت می برد، بلکه روابط سازنده ای برای تشخیص و درمان افراد، زوج ها و خانواده ها ایجاد می کند.

تخصص در درک تفاوت های فرهنگی :

در جامعه متنوع ما، مشاوران زوج و روانشناسان باید توانایی درک مسائل مربوط به تنوع افراد از جمله فرهنگ، قومیت، جنسیت، ملیت، نژاد، مذهب، گرایش جنسی را داشته باشند.

تخصص در حل مسائل :

مشاوران زوج باید متعهد به شناسایی علائم و کمک به مراجعان در حل مشکلات مربوط به رفتار، احساسات، فرآیندهای شناختی و رابطه باشند. حل مشکلات به عنوان یک زوج درمانگر نیازمند دانش گسترده تئوری سیستم های خانواده و تحقیقات مرتبط، تفکر انتقادی و مهارت های بالینی بسیار پیشرفته است.

اخلاق :

واتر خاطرنشان می کند: «اخلاق پایه و اساس تمام اقدامات درمانی است. مشاوران زوج باید بتوانند روابط قابل اعتماد و اخلاقی با مشتریان خود برقرار کنند که این امر مستلزم آگاهی از رازداری و مسئولیت ها و تعهدات قانونی مربوط به اقدامات و تحقیقات بالینی است.

چرا زوج درمانی انجام می شود ؟

مشاوره زوجین می تواند به هر نوع ازدواج و در هر زمانی کمک کند. حتی مشاوره زوجین می تواند به زوج هایی که قصد ازدواج دارند کمک کند. برخی از زوج ها برای تثبیت رابطه و بهتر شدن کیفیت رابطه خود به مشاور مراجعه می کنند. مشاور به آن ها کمک می کند تا محیط خود را بهتر درک کنند و بتوانند تصمیمات بهتری در مورد زندگی خود بگیرند. مشاوره زوجین ممکن است گزینه مناسبی برای زوج هایی باشد که به دلایل مختلف با مشکلات و بی نظمی هایی در زندگی خود مواجه هستند.

زوج درمانگر به آن ها کمک می‌کند بهتر و منطقی تر به مشکل نگاه کنند و راه‌حل‌های مناسب‌تری را به آن ها ارائه دهد. اگر زن و شوهری قبل از ازدواج و شروع زندگی مشترک با یک مشاور مشورت کنند، اگر به مشکلی برسند، بلافاصله تعجب نخواهند کرد که جلسه مشاوره زوجین یعنی چه بلکه سعی می کند یک روانشناس مناسب برای این کار پیدا کند و برای مشاوره به او مراجعه کند. برای آشنا شدن با بهترین مشاور آنلاین در مشهد به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

ویژگی های مشاور زوج درمانگر

ویژگی های بهترین زوج درمانگر در مشهد

در ادامه ویژگی های بهترین زوج درمانگر در مشهد را بررسی می کنیم :

آگاهی کافی :

بهترین مشاور زوج ها کسی است که شناخت کافی از شخصیت هر زوج داشته باشد. یک زوج درمانگر خوب باید بتواند به سرعت این ویژگی ها را بشناسد و با استفاده از دانشی که از نقاط ضعف و نقطه ضعف هر یک از زوجین برای بهبود روابط خود استفاده کند. او فاقد دانش است و نمی تواند شخصیت را به درستی تشخیص دهد، بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که توصیه آن ها نتیجه قابل قبولی نداشته باشد.

دانش کافی :

بهترین مشاور کسی است که علم و دانش کافی در زمینه مسائل زناشویی داشته باشد. فرض کنید مشاور در زمینه مسائل زناشویی اطلاعات کافی ندارد، زیرا توصیه هایی که به زوجین می کند ممکن است عواقب ناگواری داشته باشد.

امانت دار :

یکی از ویژگی های بهترین زوج درمانگر در مشهد این است که او از اطلاعات زوج ها امانت داری کند. اگر مشاور به حفظ اسرار زوج ها اهمیتی نمی دهد، در این صورت ممکن است هر یک از زوجین در صحبت در مورد مشکلاتی که با آن روبرو هستند مردد باشند و بنابراین این مشاوره به نتایج قابل قبولی منجر نخواهد شد.

بی طرفی :

یک زوج درمانگر خوب یک مشاور خنثی برای هر زوج است. فرض کنید یک مشاور نسبت به زوج ها بی طرف نیست. مشاور ممکن است پدرسالار باشد و در نصیحت خود حقوق زن را ضعیف‌تر جلوه دهد و بیشتر به نفع شوهر باشد تا زن. این خطر باعث افزایش توقعات غیر منطقی در زوجین و دلسردی زن می شود. و این می تواند پیامدهای مخرب بلندمدتی داشته باشد.

ویژگی های بهترین زوج درمانگر در مشهد

چه زمانی افراد به زوج درمانی نیاز دارند ؟

بعضی از افراد با یکدیگر تعامل و گفت و گو ندارد که در این صورت باید به فکر یک مرکز درمانی برای رفع این مشکل باشند. زوج ها همیشه با هم بحث می کنند، اما راه های سالم و نه چندان سالمی برای مخالفت وجود دارد. درمان می تواند به شما کمک کند بحث کنید، با آرامش بیشتری صحبت کنید و مطمئن شوید که با احترام با خودتان رفتار می کنید. دعوا تنها نشانه شکست در عادت های ارتباطی شما نیست. گاهی اوقات به نظر می رسد این امکان وجود ندارد که شما و همسرتان هر دو به یک زبان صحبت کنید. آنچه فکر می کنید می گویید با آنچه شریک زندگی تان فکر می کند شنیدید فاصله زیادی دارد و بالعکس.

شرکت در جلسات مشاوره می تواند به افراد کمک کند تا با سبک های ارتباطی با یکدیگر آشنا شوند و آن ها را به کار گیرند تا بتوانند مشکلات خود را رفع کنند. برخی از زوج ها در ظاهر با هم اختلاف دارند یا با هم بحث می کنند، اما بسیاری از زوج ها سعی می کنند مشکلات خود را پنهان کنند. اگر احساس می کنید مسائل مهم را نادیده می گیرید یا سعی می کنید آن را جعل کنید، بهتر است از یک زوج درمانگر روانشناس کمک بگیرید. پنهان نگه داشتن همه چیز در رابطه برای مدتی کارساز است، اما هرگز یک استراتژی طولانی مدت موثر نیست.

یک درمانگر می تواند به شما کمک کند تا یاد بگیرید با مشکلات آینده به گونه ای برخورد کنید که احساس امنیت و کنترل کنید. اگر احساس می کنید که شما و همسرتان هرگز نمی توانید مسائل را حل کنید و بارها و بارها بر سر یک موضوع خاص بحث کنید، مشاوره زوجین می تواند به شما کمک کند تا ریشه مشکل را پیدا کنید و بفهمید که آیا با هم سازگار هستید یا خیر. همیشه لازم نیست در صورت بروز مشکلات یا اتفاقات بد به دنبال مشاوره باشید. دریافت مشاوره زمانی که در آستانه رسیدن به نقطه عطفی مانند ازدواج یا تصمیم به بچه دار شدن هستید می تواند مفید باشد.

یک مشاور زوج درمانی می تواند به شما در پیش بینی آنچه در آینده اتفاق می افتد کمک کند. یک زوج درمانگر به شما کمک می کند تا برای تغییرات پیش رو آماده شوید و به عنوان یک تیم در جهت اهداف مشترک خود کار کنید. رابطه جنسی یکی از دلایل اصلی مشاجره زوجین است. ممکن است در روابط جنسی خود ناسازگار باشید یا احساس کنید که جاذبه جنسی از رابطه شما ناپدید شده است. بهتر است ابتدا به جلسات یک زوج درمانگر خوب بروید. در صورت لزوم، آن ها شما را به یک متخصص جنسی یا مشاور جنسی ارجاع می دهند. این یکی دیگر از بزرگترین مشکلات در روابط است که به کمک یک درمانگر و یک روانشناس زوجین نیاز دارد.

هر زوجی بر سر پول به نوعی دعوا می کنند. یک فرد دوست دارد پول بیشتری خرج کند یا دوست دارد برای چیزهای خاصی پول خرج کند. ممکن است بر سر نحوه تقسیم سهم خود از هزینه ها دعوا کنید یا ممکن است نگران کمبود پول باشید. مشاوره زوجین می تواند به شما در درک رابطه خود با پول و یافتن راه هایی برای سازش در امور مالی کمک کند. روابط گاهی اوقات می تواند بسیار دشوار باشد. پیدا کردن کسی که بخواهید در روز دوم با او ارتباط برقرار کنید بسیار دشوار است. ممکن است در رابطه خود خواسته های متفاوتی داشته باشید. یکی دوست دارد ازدواج کند و دیگری برعکس، یکی دوست دارد مهاجرت کند و دیگری دوست ندارد.

در جلسات مشاوره به شما کمک می شود تا بتوانید با یکدیگر سازگار باشید و علاقه بین شما بیشتر شود و اهداف مشترک بین شما بیشتر شود تا زندگی بهتری داشته باشید. ممکن است افراد به دلایل نامحدود در رابطه بخواهند از شریک زندگی خود فاصله بگیرند. یا تمایل به دستیابی به آزادی جنسی. اما میل به شکستن مرزها و تجربه آزادی هایی که در محدوده رابطه نمی گنجد همیشه نشانه شکسته شدن و آسیب دیدن چیزی در رابطه است. اگر وسوسه شدید که مرزهای رابطه خود را بشکنید، بهتر است از شریک زندگی خود بخواهید از یک درمانگر کمک بگیرد.

چه زمانی افراد به زوج درمانی نیاز دارند ؟

خیانت یکی از سخت ترین چیزهایی است که یک رابطه می تواند از آن عبور کند و شما به حمایت بیشتری نیاز دارید که یک درمانگر می تواند به شما بدهد. شکستن مرزها می تواند منجر به تقلب شود، در حالی که حل کردن آن ها قبل از اینکه خیلی دیر شود هرگز منجر به تقلب نمی شود. افرادی که در روابط دو جنسه هستند همیشه در مورد آنچه که از یک رابطه می خواهند یکسان نیستند.

این برای درمان صادق است. اگر شریک زندگی تان از شما نصیحت زوج ها را بخواهد، نشانه مراقبت و احترام است. فرقی نمی کند که فکر می کنید به درمان نیاز دارید یا این توصیه را درک می کنید. اگر شریک زندگی شما می خواهد شانس خود را امتحان کند و از شما می خواهد که شرکت کنید، باید به درخواست او احترام بگذارید. اگر از همسرتان درخواست مشاوره زوجین می کنید و او قبول نمی کند، بهتر است به تنهایی به یکی از مراکز خوب مراجعه کنید و این موضوع را با مشاور در میان بگذارید. او شما را راهنمایی می کند. مراجعه به مراکز تخصصی برای بهره مندی از جلسات روانشناس و درمانگر زوجین واقعا بد نیست.

همیشه در همه جنبه های زندگی چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد و کار با متخصصان با تجربه می تواند به ما کمک کند تا خیلی سریعتر و موثرتر یاد بگیریم. مراجعه به مشاوره نشانه این است که برای روابط خود، شریک زندگی خود و خودتان ارزش قائل هستید. بسیاری از چالش های روابط  مسائل ارتباطی هستند. یک درمانگر می تواند به تسهیل راه های جدید ارتباط با یکدیگر کمک کند. هنگامی که ارتباطات بدتر شد، بازگرداندن آن در مسیر درست دشوار است.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره (کلیک کنید)