بهترین داروی ترک اعتیاد 100% تضمینی【سال1403】⭐

بهترین داروی ترک اعتیاد

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین داروی ترک اعتیاد آشنا کنیم. امروزه وابستگی به مصرف و سوء استفاده مواد به ویژه مواد مخدر و محرک ها یکی از پدیده های پیچیده و نگران کننده در جامعه مدنی است. این معضل چند وجهی جامعه را از نظر امنیت، صلح و ارزش های اخلاقی تهدید و آزار می دهد. امروزه باید سعی کرد به افرادی که دچار این مشکلات شدند کمک کرد تا به زندگی عادی خود برگردند و زندگی روی خوش را به آن ها نشان دهد. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین داروی ترک اعتیاد با ما همراه باشید.

ترک اعتیاد چیست ؟

ترک اعتیاد به مواد مخدر به فرآیند درمان روانی یا پزشکی برای اعتیاد به مواد مخدر مانند تریاک، هروئین، کوکائین، برخی مواد مخدر و الکل اشاره دارد. با توجه به تعریف وزارت مواد مخدر و خدمات سلامت روان ایالات متحده در سال 2010، بر اساس تجربیات افرادی که از چنگال اعتیاد رهایی یافتند، تعریف اعتیاد این گونه است که بهبود یک امر است. فرآیند تغییری که طی آن افراد تلاش می کنند تا سلامت، رفاه و آسایش خود را بازیابند، زندگی خود را تحت کنترل درآورند و امکانات و توانایی های بالقوه خود را به طور کامل به دست آورند. معتادان بعد از پذیرش در مراکز سم زدایی تحت نظر قرار می گیرند. مشاوران معتادان متجاهر و بی خانمان را شناسایی می کند و از وضعیت آن ها مطلع می شود.

اولین چرخه درمان اعتیاد در کمپ سم زدایی است. در این مرحله بیمار معاینه می شود و بهترین روش توسط پزشکان و دستیاران برای آن تجویز می شود. بعد از گذشت دوره های ترک اعتیاد و خرج از اتاق قرنطینه افراد در جلسات و کلاس های ترک اعتیاد در کارگاه های حرفه آموزش شرکت می کنند. مهم ترین دغدغه افرادی که اعتیاد را ترک کردند در آمد و داشت شغل است زیرا آن ها می خواهند با این روش به زندگی عادی خود برگردند. به همین دلیل در مراکز ترک اعتیاد مرکز آموزش حرفه ای ایجاد می شود. دستیاران سعی می کنند با خانواده معتاد ها تماس بگیرند و از حال آن ها گذارش دهند و اعتماد آن ها را نسبت به پیشرفت جلب کنند. برای درمان ترک اعتیاد می توانید به بهترین دکتر ترک اعتیاد مشهد مراجعه فرمایید.

ترک اعتیاد چیست ؟

 

برای ترک اعتیاد به تریاک باید چه چیز هایی مصرف شود؟

اگر فردی بخواهد در خانه تریاک را قطع کند، جدای از داروهایی که باید زیر نظر پزشک متخصص مصرف شود، تغذیه بسیار مهم است. افرادی که از تریاک استفاده می کنند سطح ویتامین ها و اسیدهای آمینه کم شده است. برای این منظور، عملکرد سیستم عصبی و سطح هوشیاری آن ها را کاهش می دهد. به همین دلیل مصرف مواد غذایی و مواد معدنی غنی از اسید فولیک، ویتامین های گروه B و اسیدهای آمینه برای سلامتی آن ها ضروری است. غذاهایی مانند شیر، موز، گوشت بوقلمون، گوشت قرمز، تخم مرغ، گوجه فرنگی قرمز، سیب زمینی، آجیل، میگو، جو، گندم، عدس، پنیر و ماهی غذاهای غنی از ویتامین ها و اسیدهای آمینه هستند. برای ترک اعتیاد سعی کنید به بهترین دکتر ترک اعتیاد مشهد مراجعه فرمایید.

بهترین داروی ترک اعتیاد

برای ترک اعتیاد داروهای زیادی وجود دارد که در ادامه به بهترین داروی ترک اعتیاد می پردازیم :

حب الشفا :

حب الشفا یک گیاه دارویی ضد اعتیاد است. این دارو علاوه بر درمان اعتیاد، برای درمان دردهای مزمن، ضعف جنسی و دردهای ناشی از التهاب استفاده می شود. از آنجایی که درد فیزیکی ترک اعتیاد آزاردهنده است، استفاده از مسکن ها می تواند مفید باشد. اگر فکر می کنید داروهای ترک اعتیاد گیاهی عاری از عوارض هستند و به دلیل گیاهی بودن مجاز به مصرف خودسرانه آن ها هستید، بدانید که در اشتباه هستید. برخی از داروهای گیاهی ترک اعتیاد قوی تر از داروهای شیمیایی هستند. بنابراین مصرف خودسرانه هر داروی ضد اعتیاد تحت هیچ شرایطی توصیه نمی شود.

بوپرونورفین :

بوپرنورفین یا B2 یک داروی ضد اعتیاد است که برای متوقف کردن مواد سنگین مانند هروئین و کوکائین استفاده می شود. بوپرنورفین یک مسکن برای دردهای شدید است. بوپرنورفین با داروهای بیهوش کننده، تیوپنتال، ریفامپین، فنی توئین، دیگوکسین و مهارکننده های موندامین اکسیداز تداخل دارد. باید از تزریق قرص بوپرنورفین به داخل رگ خودداری کنید، زیرا ممکن است منجر به مرگ شود.

نالوکسان :

نالوکسان یک داروی بسیار موثر برای درمان اعتیاد به مواد مخدر است. روند رهایی از اعتیاد با کمک این دارو بسیار سریع است. این دارو توسط گیرنده های عصبی در مغز جذب می شود و سیستم عصبی را از شر داروها خلاص می کند. از ورود داروهای جدید جلوگیری می کند. به طوری که در هنگام مصرف مجدد دارو، فرد دچار حالت تهوع و استفراغ می شود. نالوکسان برای تشخیص و درمان مسمومیت دارویی و کما استفاده می شود.

نالتروکسان :

نالترکسان یک آنتاگونیست مرفین است که برای درمان وابستگی به الکل و مواد مخدر استفاده می شود. نالترکسان با مسدود کردن گیرنده های مواد افیونی میل به مصرف مواد مخدر را کم می کند. تا زمانی که نالترکسان در بدن وجود دارد، اگر فرد دوباره دارو را مصرف کند، احساس خوشایندی را که دارو ایجاد می کند، تجربه نخواهد کرد. سردرد، تهوع و استفراغ، درد شکم، اضطراب و بی قراری، عصبانیت، مشکل خواب، درد مفاصل و عضلانی، خستگی غیرعادی، از دست دادن اشتها، عفونت دستگاه تنفسی، خشکی دهان و حساسیت در محل تزریق یکی از آن ها هستند.

متادون :

متادون بهترین داروی ترک اعتیاد است. متادون یک داروی صنعتی شبیه مواد افیونی است که برای درمان اعتیاد به مواد مخدر استفاده می شود. این دارو بدون اثرات مضر جایگزین داروها می شود و از علائم ترک جلوگیری می کند. متادون برای تسکین دردهای مزمن استفاده می شود. متادون به تنهایی اعتیادآور نیست و تنها بخش مهمی از روند درمان است. مصرف خودسرانه متادون خطر اعتیاد به این دارو را افزایش می دهد. اگر معتاد مبتلا به آسم، مشکلات شدید تنفسی و انسداد روده باشد، نمی تواند از متادون استفاده کند. استفاده از متادون، به ویژه هنگام شروع مصرف و پس از تغییر دوز، با عوارض جانبی همراه است.

کم شدن و دشواری تنفس، سردرد و سرگیجه، تپش قلب، درد قفسه سینه، درد شکم و اختلالات فشار خون. متادون با داروهای بیماری های روانی، افسردگی، بیماری پارکینسون، میگرن و عفونت های جدی تداخل دارد. به عنوان مثال، تداخل دارویی متادون با کلونازپام را در نظر بگیرید. باید از عوارض قرص متادون در مردان آگاه باشید، زیرا بر توانایی های جنسی آن ها تأثیر منفی می گذارد، از کاهش تعداد اسپرم طبیعی گرفته تا کاهش تحرک اسپرم و حتی مورفولوژی اسپرم.

بهترین داروی ترک اعتیاد

شربت تریاک :

در افراد معتاد به مواد مخدر، شربت تریاک راحت تر با بدن آن ها سازگار می شود. عوارض شربت تریاک مشابه تریاک است، مکه عتادان با آن آشنا هستند و روند ترک آن برایشان آسانتر است. اما مصرف خودسرانه شربت تریاک خطرناک و اعتیادآور است.

داروهای گیاهی برای ترک شیره تریاک

به گفته برخی افراد استفاده از داروهای گیاهی به ترک تدریجی تریاک کمک می کند و داروهای گیاهی فقط روند درمان را بهبود می بخشد و به خودی خود تاثیری ندارد. البته مصرف زیاد آن ها می تواند عوارضی ایجاد کند. در ادامه با داروهای گیاهی برای ترک شیره تریاک آشنا می شوید :

جینکو :

یکی دیگر از داروهای گیاهی ترک تریاک جینکو نام دارد که در بهتر شدن حافظه کوتاه مدت، تمرکز و جذب بهتر گلوکز تاثیر گذار است. مصرف این گیاه انرژی زیادی به شما می دهد. استفاده بیش از حد منجر به گیجی و تپش قلب خواهد شد.

بابونه :

بابونه درد معده، درمان ضد التهابی و بی خوابی را بهبود می بخشد. اما مصرف زیاد آن عوارضی مانند استفراغ و واکنش های آلرژیک را به همراه دارد.

قاصدک :

یکی از داروهای گیاهی برای از بین بردن شیره تریاک، قاصدک است. از خواص این دارو بهتر شدن عملکرد کبد و ادرارآور بودن آن است. با وجود این، عوارض مصرف قاصدک سوء هاضمه و واکنش های آلرژیک است.

داروهای گیاهی برای ترک شیره تریاک

بهترین راه ترک اعتیاد بدون دارو چیست؟

از قرص های B2 که یک روش درمانی سرپایی برای ترک اعتیاد  است در اکثر مراکز ترک اعتیاد استفاده می شود. اگر این داروها با نظر پزشک ترک اعتیاد مصرف نشوند، می توانند حتی از خود تریاک اعتیاد آورتر باشند. این داروها بسته به تشخیص در موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرند و تجویز آن ها برای همه بیماران وابسته به تریاک ممکن است بی اثر و یا حتی خطرناک باشد. بنابراین ممکن است تصور کنید که رهایی از اعتیاد به تریاک بدون مواد مخدر بسیار بهتر است، اما پاسخ صد در صد منفی است.

شاید در برخی مراکز از روش‌های سنتی و گیاهان دارویی برای درمان اعتیاد به تریاک استفاده می‌شود، اما همه این روش‌ها غیرعلمی است و آزمایش‌های زیادی که روی این گیاهان دارویی انجام شده، نشان می‌دهد که داروهای دیگری در آنجا استفاده می‌شده است. ورزش کردن یا خوردن صحیح می تواند از نظر جسمی در هنگام ترک تریاک مفید باشد، اما به هیچ وجه نمی توان آن را روشی برای درمان ترک تریاک در نظر گرفت.

بهترین کمپ ترک اعتیاد در مشهد

آیا برای انواع اعتیاد می توان از یک داروی مشخص استفاده کرد؟

انواع مختلفی از مواد اعتیاد آور وجود دارد که به صورت شیمیایی و طبیعی تولید می شوند. هر فرد بسته به نوع مصرف، مقدار مصرف و … وابسته می شود. بنابراین برای رهایی از اعتیاد نمی توان از یک روش و یک دارو استفاده کرد. برای هر نوع اعتیاد داروهای مختلفی وجود دارد که عملکردهای متفاوتی دارند و پزشک متخصص با در نظر گرفتن تمام شرایط بیمار بهترین روش و دارو را برای درمان و ترک به بیمار پیشنهاد می کند. مواد اعتیاد آور بر اساس سازمان قانونگذاری کنترل مواد به پنج دسته مواد مخدر، محرک، توهم زا، آرام بخش و استروئید آنابولیک تقسیم می شوند و بیشتر آن ها باعث وابستگی جسمی و روانی در فرد می شود. طبق این دسته برای فرار از هر دسته باید از داروی خاصی استفاده کرد که با نظر پزشک متخصص تجویز می شود.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام ین روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره (کلیک کنید)