سکس تراپی

شاید بسیاری از ما بر این باور باشیم که رابطه جنسی (SEX) یک عمل کاملا غریزی بوده و نوع بشر به طور ذاتی توانایی دارد که این عمل را با بهترین کیفیت ممکن انجام دهد. گویی این تفکر غالب در جامعه وجود دارد که رابطه جنسی تنها بخش کوچک و یا حتی کم‌اهمیتی از یک پیوند زناشویی است که نیازی به آموزش و دریافت کمک از سکس تراپیست نداشته و هر زن و مردی می‌تواند پس از ازدواج آن را به صورت خودکار تامین کند.

برای دریافت مشاوره کلیک کنید

اما نتیجه مشاهدات بالینی در اتاق‌های درمان و تحقیقات انجام شده در این حوزه ثابت کرده است که سکس (SEX) یا رابطه جنسی تنها یک عمل فیزیکی غیرارادی نبوده و بسیاری از افراد هستند که در این بخش از رابطه دچار مشکل هستند. این مشکل می‌تواند به صورت انواع انحرافات جنسی، اختلالات جنسی و عدم تفاهم میان نیازها، علائق و در اصطلاح فانتزی‌های جنسی دو طرف ظاهر شود.

اصل اولیه حاکم بر سکس تراپی مانند سایر شاخه‌های روان‌درمانی بر پایه گفتگو می‌باشد. هدف اصلی سکس تراپی کمک به افراد برای گذر از چالش‌های فیزیکی و عاطفی جهت رسیدن به یک رابطه رضایت‌بخش و زندگی جنسی لذت بخش همراه با تامین نیازهای دو طرف است.

در یک دهه اخیر سکس تراپی جایگاه خود را در انواع شاخه‌های روان‌درمانی پیدا کرده و امروز یکی از پرطرفدارترین حوزه‌های درمانی در سطح جهان می‌باشد. سکس تراپی دیگر مانند گذشته مفهومی عجیب و ناپسند نبوده و در حال حاضر به عنوان یکی از اولین و بهترین روش‌ها برای حل مشکلات زوجین و بهبود زندگی جنسی آن‌ها شناخته می‌شود.

یک زندگی جنسی رضایت‌بخش، سالم و طبیعی است. صمیمیت فیزیکی و عاطفی بخش بسیار مهمی از کیفیت یک ازدواج را تشکیل می‌دهد.

Call Now Buttonدریافت مشاوره (کلیک کنید)