بهترین مشاور خانواده در مشهد ✔️ لیست مشاوران خانواده مشهد

بهترین مشاور خانواده مشهد

از بهترین مشاور خانواده مشهد برای حل مسائل و بهبود روابط خانوادگی‌تان کمک بگیرید. ما در مجموعه حس آرامش با بهترین مشاوران خانواده در مشهد همکاری داریم که هر یک به دلیل تجربه، دانش و تعهد به ارائه خدمات درجه یک شناخته شده‌اند. از مشاوره فردی گرفته تا کارگاه‌های گروهی، این متخصصان ارائه‌دهنده راهکارهای عملی و کاربردی برای مشکلات متداول خانوادگی هستند.

با ما همراه باشید تا دریابید چگونه یک مشاور خانواده خوب در مشهد می‌تواند به شما در ایجاد یک زندگی خانوادگی مطلوب و هماهنگ کمک کند و کدام مشاوران خانواده از نظر مهارت و اخلاق حرفه‌ای در راس این عرصه قرار دارند.

بهترین مشاور خانواده مشهد کیست؟

برخی از مشکلات در خانواده ها وجود دارد که برای حل و فصل آن ها لازم است که حتما ریشه یابی شود که در این شرایط بهترین مشاور خانواده مشهد کسی است که می تواند در این زمینه شما را یاری کند و بدون هیچگونه قضاوتی مشکلات خانوادگی شما را مورد بررسی قرار دهد و راه حل مناسب را برای آن پیدا کند. بهترین مشاور خانواده در مشهد مدت زمان زیادی را به شما و خانواده تان اختصاص می دهد و و براساس نوع مشکل موجود، جلساتی را به صورت تکی و گروهی با اعضای خانواده برگزار می کند و با صبوری به صحبت ها و نقطه نظرات هر کدام ار آن ها گوش می دهد و با حمایت از آنان سعی در برطرف کردن اضطراب و تنش موجود در بین اعضای خانواده را دارد.

بهترین مشاور خانواده در مشهد در این جلسات می تواند مشکلات موجود را شناسایی و ریشه یابی کند و راه حلی که بتواند موجب بهبود ارتباط میان اعضای خانواده شود را پیدا می کند. مشاوره خانواده علاوه بر این که به حل و فصل مشکلات می پردازد از بروز برخی مشکلات دیگر نیز جلوگیری به عمل می آورد که خوشبختانه با افزایش سطح آگاهی افراد جامعه امروزه اغلب والدین و خانواده ها برای مسائل و مشکلات خود از مشاورخانواده کمک می گیرند.

ویژگی های بهترین مشاور خانواده در مشهد

برای این که بهترین مشاور خانواده در مشهد را پیدا کنید لازم است که اطلاعاتی در مورد ویژگی های او داشته باشید که در ادامه به برخی از مهم ترین این ویژگی ها اشاره می کنیم:

 • حس آرامش را انتقال دهد: مشاوره خانواده برای این که بتواند مشکلات ایجاد شده را حل کند لازم است که در وهله اول فضایی پر از آرامش را برای آنان ایجاد نماید. بدین ترتیب تمامی اعضا بدون تنش و استرس از بازگور کردن مشکلات با او همکاری خواهند کرد.
 • صبور بودن: یک مشاوره خانواده خوب بر این موضوع که بتوانند در رفتار اعضا تغییر ایجاد کرده و روابط میان آنان را بهبود بخشند تمرکز دارد. لذا مشاور باید با صبوری به تمامی صحبت های اعضا گوش دهد و فضایی را ایجاد کند تا مراجعه کننده بتواند با دریافت حس آرامش احساسات و تجریبات خود را با اودر میان بگذارد.
 • ایجاد ارتباط قوی: ویژگی دیگری که یک مشاور خانواده متخصص باید از آن برخوردار باشد چگونگی برقراری ارتباط است. یکی از مشکلات مراجعین عدم توانایی در براقرای ارتباط موثر با خانواده خود است لذا مشاور خانواده باید راه حلی اساسی برای تقویت روابط میان افراد داشته باشد. در حققیت درمانگر می تواند به افراد کمک کند تا بتوانند احساس و افکار خانواده خود را درک کنند.
 • تعادل میان نیازهای فردی و پویایی گروه: از آنجا که مشاور خانواده در زمینه حل مسائل و مشکلات افراد، زوج ها و خانواده ها فعالیت می کند لازم است که نیازهای فردی را در یک محیط گروهی مورد بررسی قرار دهد و با در نظر گرفتن این که هر عضوی از خانواده یک نیاز فردی دارد به روابط میان تمامی اعضا نیز اهمیت دهد.
 • شناخت مشاور قبل از جلسه: برای کسب اطلاعات لازم در مورد بهترین مشاور خانواده مشهد می توانید از طریق شبکه های اجتماعی و خواندن نظریات مراجعین قبلی در مورد او تحقیق کنید. همچنین بهتر است که رزومه کاری او را نیز مورد بررسی قرار داده و از سابقه فعالیت او مطلع شوید.

اگر اطرافیان و دوستانتان بهترین مشاور را برای خدمات روانشناسی خانواده در مشهد به شما معرفی کرده اند در مورد میزان رضایت و مدت زمان استفاده از خدمات مشاوره او سوال کنید. کسب اطلاع از سبک و شیوه کاری مشاور حق شما بوده و توصیه می کنیم که برای دریافت نتیجه بهتر حتما در این زمینه تحقیق و پرس و جو کنید.

یک مشاور خانواده چه وظایفی دارد؟

مشاور خانواده وظایف متعددی دارد که به بهبود روابط بین اعضای خانواده و حل مسائل روانشناختی آن‌ها کمک می‌کند. این وظایف عبارتند از:

 1. تشخیص مسائل: روانشناس خانواده باید بتواند مسائل و چالش‌های روانشناختی را که ممکن است بر هر یک از اعضای خانواده تأثیر بگذارد، شناسایی کند. این می‌تواند شامل مسائل مربوط به استرس، افسردگی، اضطراب، مشکلات تربیتی و بین نسلی باشد.
 2. ارائه مشاوره و درمان: روانشناسان خانواده به افراد و خانواده‌ها مشاوره می‌دهند تا به آن‌ها کمک کنند درک بهتری از مشکلات خود داشته باشند و راه‌حل‌های مؤثر برای حل این مشکلات پیدا کنند.
 3. توسعه مهارت‌های ارتباطی: آموزش مهارت‌های ارتباطی به اعضای خانواده تا بتوانند به طور مؤثرتری با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و احساسات و نیازهای خود را بهتر بیان کنند.
 4. مداخله در بحران‌ها: در مواقع بحرانی مانند طلاق، مرگ یکی از اعضای خانواده یا مشکلات رفتاری جدی، روانشناس خانواده مداخله می‌کند تا از بدتر شدن وضعیت جلوگیری کند.
 5. برنامه‌ریزی درمانی و پیگیری: تدوین برنامه‌های درمانی مناسب برای خانواده‌ها و فردی و پیگیری پیشرفت آن‌ها در طول زمان.
 6. کارگاه‌های آموزشی خانواده در مشهد: برگزاری کارگاه‌ها و گروه‌های حمایتی برای آموزش مهارت‌های لازم به خانواده‌ها و فراهم کردن فضایی برای تبادل تجربیات و یادگیری متقابل.
 7. همکاری با سایر متخصصین: گاهی اوقات روانشناسان خانواده با سایر متخصصین مانند مددکاران اجتماعی، پزشکان و مشاوران تحصیلی همکاری می‌کنند تا پشتیبانی جامع‌تری به افراد و خانواده‌ها ارائه دهند.

این وظایف کلیدی به روانشناسان خانواده مشهد اجازه می‌دهد تا نقش مهمی در بهبود ارتباطات خانوادگی و حل مسائل زوجین ایفا کنند.

وظایف بهترین مشاور خانواده مشهد

ضرورت کمک گرفتن از بهترین مشاور خانواده در مشهد

توصیه می کنیم که همیشه در تمامی ابعاد زندگی خود از مشاور خانواده کمک بگیرد اما ممکن است که برای برخی از افراد سوال باشد که ضرورت کمک گرفتن از مشاور خانواده برای رفع مشکل چیست که مهم ترین دلایل آن به قرار ذیل است:

 • زمانی که فرزند شما در مدرسه با مشکل مواجه می شود و یا این که با مصرف مواد مخدر، مشکلات روانی و اختلال روبه رو شده و شما توانایی و دانش کافی برای چگونگی حل و فصل این بحران را ندارید در این زمان بهترین مشاور خانواده می تواند نقش تاثیرگذاری داشته باشد.
 • وقتی که یک اتفاق و یا حادثه کلیه اعضای خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد و وارد شوک سنگین و سختی می شوند در این شرایط کمک گرفتن از مشاور خانواده برای نجات تک تک اعضا از وارد شدن به بحران های روانی و عصبی بعدی الزامی می باشد.
 • از دیگر دلایل ضرورت بهترین مشاور خانواده مشهد می توان به رخ دادن یک اتفاق غیرمنتظره و یا فوت یکی از اعضای خانواده اشاره کرد.
 • ورود یک عضو جدید به خانواده همانقدر که برای والدین خوشایند است، می تواند موجب بروز مشکلات روحی برای برخی دیگراز اعضا گردد مانند تولد یک خواهر و یا بردار و این امر می تواند فرزندان بزرگتر را تحت تاثیر قرار دهد. البته خانواده هایی که کودکی را به فرزند خواندگی قبول می کنند نیز باید حتما از مشاور خانواده برای جلوگیری از مشکلات جدی تر در آینده کمک بگیرند.

ضرورت کمک گرفتن از بهترین مشاور خانواده مشهد

بهترین مشاور خانواده در چه زمینه هایی کمک می کند؟

برخی افراد ممکن است این سوال برایشان پیش آید که چه زمانی به بهترین مشاوره خانواده مشهد مراجعه کنیم؟ در واقع تمامی مسائل و مشکلاتی که در خانواده ایجاد می شود و در ارتباط میان اعضا تاثیرات منفی بر جای می گذارد باید از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار گیرد که در ادامه به برخی از مهم ترین این مسائل که نیاز است از مشاور خانواده کمک بگیرید اشاره می کنیم:

 • طلاق: یکی از بزرگترین چالش هایی که ممکن است در هر خانوده ای رخ دهد طلاق است که این مسئله نه تنها در ارتباط میان اعضا تاثیر منفی دارد بلکه در صورتی که برای حل و بررسی آن اقدام نشود پویایی روابط نیز با خطر مواجه می شود. به طور قطع درک این موضوع برای کودکان بسیار دشوارتر خواهد بود و حتی در اغلب مواقع کودکان خود را مسئول این اتفاق می دانند بهترین مشاور ازدواج مشهد در حل و فصل و گذر از این مشکل می تواند به شما کمک کند.
 • مرگ: درک و پذیرفتن مرگ برای برخی افراد با سختی های زیادی همراه است و مرگ یکی از والدین علاوه بر این که روحیه فرزندان را تحت تاثیر قرار می دهد موجب ایجاد تغییراتی در مسائل مالی خانواده نیز خواهد شد. از سوی دیگر مرگ فرزند نیز برای والدین بار روانی خیلی زیادی دارد که در این مورد نیز بهترین مشاور خانواده مشهد می تواند از طریق صحبت کردن با کودکان و دیگر اعضا خانواده در این زمینه کمک کند تا خانواده با این رخداد کنار بیاید.
 • امور مالی: متاسفانه با بیکار شدن سرپرست خانواده سایر اعضا نیز دچار افسردگی شده و موجب بروز مشکلاتی در فضای خانواده خواهد شد مشاوره خانواده در این زمینه می تواند به شما کمک کند تا راه حلی مناسب را برای حل مشکلات مالی پیدا کنید.
 • مشکل در ارتباط: یکی از مشکلات بین اعضای خانواده که پیش زمینه مشکلات بزرگتر است ارتباطات میان آن ها با یکدیگر می باشد. به عنوان مثال تعبیر برعکس حرف ها، عدم اعتماد میان آن ها به طریقی موجب می شود روابط اعضا به شکل سالم باقی نمانده و منجر به بروز مسائل جدی تر شود.
 • اعتیاد: یکی دیگر از ناهنجاری هایی که خانواده های زیادی را درگیر مشکلات مالی و روانی کرده اعتیاد است. در این مورد بهترین مشاور خانواده می توانید برای جلوگیری از پیشروی این بحران شما را راهنمایی کرده و حتی مانع از فروپاشی خانواده گردد.
 • مشکلات رفتاری: فرزندان یک خانواده در سنین مختلف ممکن است رفتارهای متفاوتی را از خود نشان دهند و این به دلیل تغییراتی است که در رشد جسمی و روحی آن ها ایجاد شده است. به عنوان مثال نوجوانان از نظر رفتاری سرکش می شوند و احساساتشان نیز تغییر می کند. اگر شما به عنوان والدین این فرزندان اطلاعات کافی در مورد چگونگی نحوه برخورد با آن ها را ندارید لازم است که حتما با بهترین مشاور خانواده مشهد مشورت کنید.
 • مسائل تحصیلی: عوامل زیادی می تواند در افت تحصیلی کودکان دخیل باشد. در این مورد ممکن است موضوعات مختلفی به صورت همزمان موجب آزار کودک شده و این امر موجب شده باشد تا کودک نتواند تمرکز لازم را برای یادگیری دروس داشته باشد. مشکلاتی که در فضای خانواده و یا مدرسه وجود دارد نمونه های مهم و تاثیرگذاری در این زمینه محسوب می شوند لذا برای درک بهتر کودکان خود بهتر است با مشاور خانواده مشورت کنید.

چرا مشاوره خانواده؟

اگر خانواده ای شاد و سالم داشته باشید و از نظر روابط عاطفی کمبودی وجود نداشته باشد همه چیز در دنیا برای فرد درست به نظر می آید. اما استرس های زندگی و چالش هایی که وجود دارند باعث می شود برخی خانواده ها سالم و شاد نباشند . برخی خانواده ها در برابر مشکلات و سختیها انعطاف پذیری ندارند و حتی نمیتوانند مشکلات درون خانواده را به راحتی حل و فصل کنند و با مشکل جدی روبرو می شوند. در این گونه موارد حضور یک کارشناس و یا فردی که تخصص لازم در زمینه مشاوره خانواده را دارد ضروری است.گاهی خانواده ها برای ارتباط عاطفی و ایجاد شادی در زندگی به کمک نیاز دارند.

روانشناس خانواده و یا مشاوره خانواده می تواند به برقراری ارتباطات از دست رفته کمک کند و یک زندگی شاد و بدون تعارض ایجاد کند. مشاوره خانواده می تواند به اعضای خانواده اموزش دهد تا تا خانواده تعارضات خود را حل کنند و روابط بین خود را بهبود بخشند.

تعداد جلسات مشاور خانواده

عوامل متعددی بر تعداد جلسات مراجعه به بهترین مشاور خانواده مشهد تاثیر گذار می باشد که از جمله مهم ترین دلایل تعیین کننده تعداد جلسات می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • هدف شما از مراجعه به مشاوره خانواده
 • دلیل خانواده برای شرکت در این جلسات
 • اعضای خانوداده تا چه حد بر روی مسئله درمان خود در این زمینه پایند و متعهد هستند.

با توجه به انچه که گفتیم تعداد جلسات مشاوره خانواده به خود فرد بستگی دارد و بدین ترتیب طول درمان ممکن است کوتاه و یا بلند مدت تعیین گردد. مورد دیگر برای تعداد جلسات، مربوط به تعداد دفعات مراجعه فرد یا خانواده به مشاور است. به عبارتی دیگر در طول سال ممکن است برخی از خانواده ها برای حل مسائل مختلفی نزد بهترین مشاور خانواده مشهد بروند.

تعداد جلسات مشاور خانواده

چه افرادی نباید نزد مشاور خانواده بروند

اگرچه مراجعه به مشاور خانواده مزایای زیادی را برای افراد دارد و به آنان در ریشه یابی و حل و فصل مشکلات کمک می کند و حتی در مواردی نیز مراجعه به مشاور و درمانگر ضرورت داشته باشد اما مشاوره خانواده نیز در مواردی شامل استثنائاتی می شود.

برخی افراد در مقابل مشکلاتی که در فضای خانواد با آن مواجه شده اند در صورت مشورت با مشاور جبهه می گیرند و قبول مشکل پیش آمده و حتی ریشه یابی آن برایشان سخت و ناگوار است. مراجعه این افراد به بهترین مشاور خانواده مشهد نه تنها سودی نخواهد داشت بلکه حتی می تواند موجب بزرگتر شدن مشکل شده و زمینه را برای بروز مشکلات بعدی فراهم آورد. در حقیقت مراجعه این افراد به مشاور خانواده موجب ایجاد تشویش بیشتر میان اعضای خانواده خواهد شد. لذا افرادی که برای حل و فصل مشکل خود نزد مشاور خانواده یا درمانگر می روند باید:

 • تعهد و پایبندی را نسبت به تغییرات زندگی خود داشته باشند.
 • حضور مرتب و منظم در جلسات درمانی
 • در بیان حرفه ها و مشکلات خود هیچگونه ترسی نداشته و با مشاور صادق باشند.
 • برای درمان آمادگی کاملی داشته باشند.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که افراد و خانواده در اولین جلسه مشاوره احساس نارحتی و درماندگی دارند و این امر کاملا طبیعی بوده و در طی جلسات درمان بهترین مشاور خانواده مشهد با توجه به ویژگی هایی که پیشتر به آن اشاره کردیم اعتماد شما را جلب نموده و تاثیر بسزایی در بهبود حال شما خواهد داشت.

کلام آخر

اگر در خانواده خود با مشکلاتی مواجه شده اید که ارتباط میان اعضا را تحت تاثیر قرار داده لازم است که برای بهبود زندگی و جلوگیری از تشدید مشکل مربوطه به بهترین مشاور خانواده مشهد مراجعه کنید. در حقیقت کمک گرفتن از مشاور خانواده از جهات زیادی می تواند برای شما و دیگر اعضای خانواده تاثیرات مثبتی در پی داشته باشد  و برای این امر لازم است که مشاور خانواده مناسب را پیدا کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه

 • نویسنده سایت, 19 اسفند, 1402 @ 8:36 ق.ظ پاسخ

  در زمینه مشاوره خانواده عالی بود ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره (کلیک کنید)