مشاوره رایگان ترک اعتیاد در مشهد 100% تضمینی【سال1403】⭐

مشاوره رایگان ترک اعتیاد در مشهد

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مشاوره رایگان ترک اعتیاد در مشهد آشنا کنیم. از جمله این روش ها می توان به انواع درمان های دارویی و روان شناختی اشاره کرد. هرگز توصیه نمی شود که از هیچ روش برای ترک اعتیاد به تنهایی استفاده کنید. قبل از تصمیم گیری و انتخاب روش درمانی لازم است از متخصصین و مشاوره ترک اعتیاد به صورت تلفنی، حضوری یا آنلاین کمک بگیرید. در ادامه برای آشنا شدن با مشاوره رایگان ترک اعتیاد در مشهد با ما همراه باشید.

مشاوره ترک اعتیاد

یکی از خدماتی که با سلامت روان مرتبط است مشاوره ترک اعتیاد تلفنی و حضوری است زیرا این موضوع به افراد کمک می کند که آن ها علت اعتیاد خود را بشناسند و راهی برای خلاص شدن از آن پیدا کنند. مشاوران به شما کمک می کنند تا در مورد روش های جدید ترک اعتیاد بیاموزید و روشی را انتخاب کنید که می تواند بیشترین کمک را بر اساس نیازهای شما داشته باشد. آنچه برای دیگران بهتر است ممکن است برای شما مفید نباشد. بنابراین، بسیار مهم است که خود را فردی منحصر به فرد بدانید و بتوانید مسیری را انتخاب کنید که نیازها و مسائل خاص شما را برآورده کند. برای دریافت مشاوره می توانید به بهترین دکتر ترک اعتیاد مشهد مراجعه فرمایید.

مشاوره ترک اعتیاد

ویژگی بهترین مرکز مشاوره:

✅دانش و مهارتبهترین دکتر ترک اعتیاد باید از دانش و مهارت های لازم برای درمان این بیماری برخوردار بوده و از روش های درمانی مختلف در این زمینه مطلع باشد.
⭐داشتن مجوزمهم ترین ویژگی یک دکتر ترک اعتیاد خوب برخورداری از اعتبار و مجوز رسمی برای انجام این فعالیت درمانی است.
❤پیگیری و مراقبت در دوره نقاهتدوره نقاهت یکی از حساس ترین و در عین حال مهم ترین دوره ترک اعتیاد است و در این زمان پزشک باید در کنار بیمارش باشد.
⚡روش های درمانییکی از فاکتورهای مهمی که در انتخاب دکتر ترک اعتیاد باید به آن توجه لازم را داشته باشید تسلط و آشنایی او با روش های درمانی مدرن است.

اعتیاد چه تاثیراتی در زندگی افراد می گذارد ؟

اعتیاد به مواد مخدر بدترین نوع اعتیاد و وابستگی است که از مصرف یک یا چند نوع داروی محرک ناشی می شود. وابستگی به این مواد یکی از عوامل اصلی فروپاشی خانواده ها است. با توجه به افزایش تعداد معتادین به مواد مخدر سنتی و صنعتی و مصرف این مواد اعتیاد آور، این موضوع به یکی از جدی ترین معضلات دنیا تبدیل شده است، به طوری که عوارضی مانند به خطر افتادن سلامت مردم، تخریب ارزش ها، تضعیف پایه ها خانواده ها انگیزه زندگی و انجام فعالیت های روزمره را کاهش داده و باعث اختلال در عملکرد مغز و سیستم عصبی می شوند. یکی از مخرب ترین جنبه های اعتیاد، عدم حضور افراد یا کاهش حضور آن ها در جامعه است.

زیرا این افراد ترس هایی را در وجود خود تجربه می کنند که اعتماد به نفس آن ها را به حداقل ممکن می رساند، به گونه ای که به عنوان یک فرد اصلی به حساب می آیند. مانع حضور این دسته از افراد در اماکن عمومی است. به همین دلیل است که در چارچوب درمان اعتیاد افراد معتاد به مواد مخدر، مراکز درمان مواد مخدر فعالیت های مختلفی را برای کمک به ترک اعتیاد به عنوان عامل مخرب شرکت راه اندازی کردند. در این مراکز متخصصان مجرب و روانپزشکان مجرب به افرادی که به انواع مواد مخدر معتاد شدند کمک می کنند تا از مصرف خود دست بکشند، سلامتی خود را بازیابند و به زندگی عادی و طبیعی خود ادامه دهند.

اعتیاد چه تاثیراتی در زندگی افراد می گذارد ؟

اهمیت کمک گرفتن از مشاوره رایگان ترک اعتیاد در مشهد

با وجود پیشرفت های صورت گرفته در زمینه درمان اعتیاد، بسیاری از افراد از روش های جدید ترک بی اطلاع هستند و از روش های منسوخ و قدیمی برای این کار استفاده می کنند. حبس کردن فرد در رختخواب، قطع ناگهانی مواد مخدر یا بردن بیمار به کمپ های غیر معمول از جمله راه حل هایی است که در درازمدت جواب نمی دهد و باعث می شود فرد دوباره به سمت اعتیاد روی آورد. در تمامی این روش ها ریشه های اعتیاد که اغلب مشکلات روحی و روانی است نادیده گرفته می شود و فرد در هنگام ترک فشار روحی زیادی را تجربه می کند. این فشارها در نهایت آسیب پذیری فرد را در برابر سوء مصرف مواد افزایش می دهد و منجر به عود می شود. به همین دلیل است که مشاوره تلفنی، حضوری و آنلاین، از یک متخصص در زمینه اعتیاد و پرهیز از راه حل های غیر منطقی و مضر بسیار مهم است. برای آشنا شدن با بهترین دکتر ترک اعتیاد مشهد به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

فرایند اعتیاد چگونه صورت می گیرد ؟

چرخه فرآیند اعتیاد به این صورت است که فرد ابتدا مواد مخدر مصرف می کند یا به فعالیت ها و رفتارهای وابسته به آن می پردازد و سپس حالتی موقتی از سرخوشی و شادی را تجربه می کند. سپس برای از بین بردن پشیمانی، تحت تحریکات روانی قرار می گیرد که ولع مصرف نامیده می شود و این باعث می شود که فرد دوباره مصرف مواد را شروع کند یا رفتارهای قبلی را انجام دهد. این چرخه می تواند یک یا چند بار در طول روز تکرار شود که در نهایت تبدیل به یک عادت می شود. اعتیاد شامل انواع مختلفی از وابستگی جسمی و وابستگی روانی است.

بدن افراد بعداز اعتیاد مقاومت هایی نشان می دهد و می تواند در سیستم عصبی آن ها تاثیرات منفی بگذارد و این باعث می شود که میل به استفاده از این مواد در افراد بیشتر شود و مقاومت بدن آن ها کمتر شود. خروج از وابستگی جسمانی دوره کوتاهی دارد. در اعتیاد روانی، اتخاذ رفتارها و عادات یا مصرف مواد مخدر باعث ترشح هورمون های شادی مانند دوپامین در افراد می شود که فورا حالت های شادی و لذت را برای آن ها به ارمغان می آورد. اعتیاد روانی بسیار خطرناکتر از اعتیاد فیزیکی است. رهایی از اعتیاد روانی مستلزم دوره های طولانی مدت و مشاوره های متوالی با روانپزشکان است.

اهمیت کمک گرفتن از مشاوره رایگان ترک اعتیاد در مشهد

انواع خدمات ارائه شده در مشاوره ترک اعتیاد تلفنی، حضوری و آنلاین

در طول مشاوره ترک اعتیاد تلفنی و حضوری، درمانگر به شما کمک می کند تا مسائل مختلفی را بررسی کنید. در ادامه با انواع خدمات ارائه شده مشاوره ترک اعتیاد آشنا می شوید :

آشنایی با عوامل زمینه ساز اعتیاد :

برای شروع در مسیر ترک سیگار، ابتدا باید ببینید چه عواملی باعث وابستگی شما به مواد شده است. تا زمانی که این عوامل را نشناسید، نمی توانید تاثیر آن ها را بر زندگی خود کاهش دهید. در حین انجام کارهایی مانند سم زدایی، ممکن است به سمت اعتیاد کشیده شوید. مشاوران ترک اعتیاد به شما کمک می کنند تا این عوامل را شناسایی کنید و ببینید چه عواملی بر شروع اعتیاد شما تأثیر می گذارد. عوامل محرک اعتیاد به دو گروه درونی و بیرونی تقسیم می شوند. عوامل بیرونی ممکن است مشکلاتی مانند فقر، ارتباط با معتادان به مواد مخدر یا دسترسی گسترده به مواد مخدر باشد. از سوی دیگر عوامل درونی مشکلاتی مانند افسردگی، عدم اعتماد به نفس، طغیان خشم و سایر مشکلات مشابه هستند که باعث می شوند برای کاهش احساسات ناخوشایند خود به مواد مخدر متوسل شوید.

ارائه مصاحبه انگیزشی :

در بسیاری از موارد، افراد انگیزه ای برای ترک سیگار ندارند و تنها توسط خانواده یا دوستان مجبور به ترک سیگار می شوند. این مشکل دلیل اصلی است که می تواند منجر به شکست درمان شود. در این شرایط مشاوران انگیزشی به بیمار کمک می کنند تا آزادانه شرایط موجود را بررسی کند و جنبه های متناقض وجود خود را بشناسد. در طول مصاحبه انگیزشی، درمانگران بر این باورند که بیماران از ناهماهنگی های ذهنی رنج می برند، که باعث می شود برخی از آن ها تمایل به تغییر داشته باشند، اما بخشی دیگر به ادامه استفاده می روند. آشکار کردن این ناهماهنگی ها و تلاش برای حل تعارض ها باعث می شود که فرد تصمیم به ترک بگیرد و از درون به بیرون احساس نیاز کند. در صورت دریافت درمان، این امر به بهبودی موفق‌تر کمک می‌کند.

آشنایی با انواع روش های ترک اعتیاد :

از طریق مشاوره ترک اعتیاد تلفنی، حضوری و آنلاین می توانید با انواع روش هایی که امروزه برای درمان اعتیاد استفاده می شود آشنا شوید و مزایا و محدودیت های هر کدام را بیاموزید. بسیاری از افراد به دلیل ترس از درد جسمی ناشی از ترک دارو، ترک نمی کنند و از آن می ترسند. در این شرایط، مشاوران ترک اعتیاد می توانند روش های ترک اعتیاد را به شما معرفی کنند که علائم ترک را کاهش می دهد و در مورد نحوه استفاده از آن ها اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهد. با وجود سم زدایی، ممکن است در درون خود وسوسه شدیدی احساس کنید و در این شرایط مشاور شما را با گروه های خود یاری، روان درمانی و روش های فردی مانند درمان شناختی رفتاری آشنا می کند. از طریق این روش ها اصول خود مراقبتی را یاد می گیرید و می توانید از عود مشکل خود جلوگیری کنید.

چگونه جواب آزمایش اعتیاد به دست می آید ؟

اگر برای معاینه رایگان و ویزیت پس از ترک نیاز به تست اعتیاد دارید. باید بدانید که اغلب نمونه ای از خون یا ادرار فرد مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. خون از رگ بازوی فردی که سیگار را ترک کرده است گرفته می شود. یا از فرد خواسته می شود نمونه ادرار را در یک فنجان آزمایشگاهی مخصوص جمع آوری کند. سپس نمونه در آزمایشگاه آزمایش می شود. در معاینه و ویزیت رایگان پس از ترک سیگار به جای خون یا ادرار برای آزمایش اعتیاد از عرق یا بزاق استفاده می شود. اگر معده شما مشکل داشته باشد، در بیمارستان شسته می شود و نمونه ای از محتویات معده شما ممکن است آنالیز شود.

برای بازرسی رایگان و بازدید پس از خروج خود استفاده کنید. قبل از دریافت نتایج آزمایش اعتیاد، به پزشک خود بگویید که در چند روز گذشته چه داروهایی مصرف کردید. در طول ویزیت حتما داروها و مکمل های بدون نسخه را به همراه داشته باشید. زیرا ممکن است برخی از آن ها در نتیجه تجربه شما ظاهر شوند. این امر باعث می شود پس از خروج با مشکل بازرسی و بازدید رایگان مواجه شوید. بسته به نوع آزمایشی که انجام می دهید، پاسخ تست اعتیاد باید در عرض 24 تا 48 ساعت به شما داده شود.

انواع خدمات ارائه شده در مشاوره ترک اعتیاد تلفنی، حضوری و آنلاین 

وظایف روانپزشک ترک اعتیاد

در ادامه با وظایف روانپزشک ترک اعتیاد آشنا می شوید :

برگزاری جلسات مشاوره :

در مرحله نهایی ترک اعتیاد، پزشک موظف است اختلالات روانی ناشی از اعتیاد یا درگیری های بیمار را که باعث اعتیاد در فرد شده است، با روش های صحیح و اصولی درمان کند.

تشخیص بیماری های روانی :

مهمترین کاری که یک روان درمانگر با بیمار مبتلا به اعتیاد انجام می دهد، تشخیص تعارضات روانی آن ها است. چه اختلالاتی که باعث معتاد شدن فرد شده است و چه اختلالاتی که پس از اعتیاد ایجاد می شود.

درمان دارویی :

یکی از وظایف دیگر روانپزشک اعتیاد، تجویز داروها بر اساس شرایط بیمار است. شرایطی مانند سن، نوع داروی مصرفی و مدت زمان مصرف.

چک آپ و ویزیت رایگان چه مدت بعد از ترک باید انجام شود ؟

هنگامی که افراد از کمپ بیرون می آیند به توانایی های خود ایمان می آوردند و انگیزه زیادی پیدا می کنند زیرا سخت ترین دوران را گذراندند. با شروع زندگی روزمره، کم کم متوجه می شود که دوری از مواد مخدر بسیار سخت است. بیماران در کلینیک ترک اعتیاد از حمایت تخصصی بهره مند می شوند و در برابر وسوسه ها محافظت می شوند. اما در زندگی خارج از کمپ، این حمایت ها وجود ندارد و بیمار خود را در محاصره انواع وسوسه ها، تنها و بدون حمایت می بیند. در این شرایط نیازی به پذیرش مجدد بیمار در کمپ نیست. اما برای درمان سرپایی باید به کلینیک دارو برود.

در دوران درمان بیماران خدمات رایگان مانند مشاوره، ویزیت پزشکی، درمان دارویی، حمایت گروهی دریافت می کنند. یکی از مهمترین ارکان درمان سرپایی، پیگیری رایگان و ویزیت پس از ترخیص است. زیرا فرد مورد معاینه فیزیکی قرار می گیرد و درمان های لازم برای او در نظر گرفته می شود. بهترین زمان برای شروع بررسی ها و ویزیت های رایگان پس از هزینه کمپ ترک اعتیاد است. زیرا بیمار در دوران اعتیاد به مواد مخدر دچار مشکلات و بیماری های جسمی مختلفی شده است. با مراجعه به پزشک متخصص وضعیت سلامتی بیمار به طور مداوم بررسی می شود و راهکارهایی برای درمان او ارائه می شود.

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی :

طرح مشکل اعتیاد با یک متخصص برای همه آسان نیست. برخی از افراد به دلیل ترس از شهرت یا ترس از قضاوت شدن، مشکل خود را برای مدت طولانی پنهان می کنند که باعث می شود به مرور زمان اعتیادشان بدتر شود. گزینه مشاوره ترک اعتیاد تلفنی به افراد این امکان را می دهد که با سهولت بیشتری بر این مشکل غلبه کنند و برای بهره مندی از مشاوره تخصصی به موقع اقدام کنند. این جلسات از نظر ساختار و محتوا تفاوتی با جلسات حضوری ندارند و می توانند روند درمان دارویی را تا حد زیادی تسهیل کنند.

وظایف روانپزشک ترک اعتیاد

کلام آخر

برای دریافت مشاوره سعی کنید بهترین مرکز و کلینیک را انتخاب نمایید تا آن ها بتوانند در هر زمینه شما را راهنمایی کنند. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره (کلیک کنید)