کلینیک مشاوره ازدواج در مشهد 100% تضمینی【سال 1403】✅

کلینیک مشاوره ازدواج در مشهد

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کلینیک مشاوره ازدواج در مشهد آشنا کنیم. هر نوع رابطه مشکلات و عوارض خود را دارد. رابطه های زناشویی از این قاعده مستثنی نیست. هیچ فردی در زندگی ما به اندازه همسرمان بر سلامت و رفاه ما تأثیر نمی گذارد. شریک زندگی ما را بهتر از دیگران می شناسد و ویژگی های ما را می شناسد. اما وقتی زندگی زناشویی با مشکلاتی مواجه می شود، می تواند به زندگی ما آسیب جدی وارد کند. در این شرایط یک متخصص آموزش دیده و با تجربه می تواند راهنمایی های لازم را برای شناسایی و رفع مشکلات روابط زناشویی ارائه دهد و ما را در داشتن یک زندگی زناشویی موفق یاری کند. در ادامه برای آشنا شدن با کلینیک مشاوره ازدواج در مشهد با ما همراه باشید.

مشاوره ازدواج چیست ؟

مشاوره ازدواج یا زوج درمانی نوعی روان درمانی است که به زوج ها کمک می کند تا مشکلات خود را بشناسند و بتوانند آن ها را حل کنند تا رابطه بهتری داشته باشند. از طریق روانشناسی ازدواج می توان تصمیمات متفکرانه و منطقی برای بازسازی و تقویت رابطه گرفت. مشاوره ازدواج توسط درمانگران دارای مجوز به نام مشاور ازدواج و مشاور خانواده ارائه می شود. زوج درمانی اغلب در حضور هر دو نفر انجام می شود. اما گاهی اوقات یکی از زوج ها می تواند به تنهایی برای مشاوره برود. یا گاهی به صلاحدید روانشناس و برای شناسایی بهتر مشکلات، جلسات مشاوره فردی انجام می شود. برای مشاوره ازدواج سعی کنید به بهترین مشاور ازدواج مشهد مراجعه فرمایید.

مشاوره ازدواج چیست ؟

دلایل مشاوره قبل از ازدواج

در ادامه با دلایل مشاوره قبل از ازدواج آشنا می شوید :

دلایل مشاوره قبل از ازدواج

زندگی کردن در گذشته یا حال :

ما می دانیم که هیچ کس کامل و بدون نقص نیست، اما می دانیم که بسیاری از افراد می توانند در گذشته خود گیر کنند. گذشته ای که فعلا نیست اما ما را در زمان حال درگیر کرده است و می تواند در روابط ما بسیار موثر باشد. در مراکز مشاوره ازدواج، یک مشاور خوب ازدواج می تواند به زوج ها کمک کند تا در مورد یک رابطه سالم و راه های موفقیت در ازدواج و پیشرفت به سمت یک رابطه عاشقانه طولانی مدت بیشتر بدانند. ارتباط نقشی حیاتی در زندگی زناشویی ایفا می کند و فقدان ارتباط موثر شکایت رایج زوجینی است که در جلسات مشاوره ازدواج شرکت می کنند.

پیدا کردن دید جمعی به جای دید فردی :

یک درمانگر می تواند به شما کمک کند از تفکر فردگرایانه به تفکر جمعی تغییر دهید، نیازها و احساسات دیگران، به ویژه شریک زندگی خود را درک کنید، و به آندها اعتبار و ارزش قائل شوید. هر یک از ما خودخواهی هایی در درون خود داریم که می تواند مانع تصمیم گیری برای ازدواج شود، اما یک روانشناس خوب ازدواج می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا نسبت به عواطف، احساسات و نیازهای یکدیگر حساس باشید.

مناسب هم بودن :

یک مشاور ازدواج فوق العاده و آگاه به شما کمک کند که تصمیم بگیرید که آیا این رابطه برای هر دوی شما مناسب است یا خیر. یا به خاطر عشق از خیلی مسائل چشم پوشی کردید.

در جلسات مشاوره ازدواج باید به چه نکاتی توجه داشت ؟

صحبت کردن با یک روانشناس امکان دارد در اوایل برای افراد سخت و دشوار باشد که این مشکلات طبیعی است. روانشناس در جلسات مشاوره به عنوان یک میانجی عمل می کند و به شما کمک می کند تا احساسات خود را مدیریت کنید. شاید لازم باشد به تنهایی در جلسات مشاوره ازدواج شرکت کنید. اگر همسرتان از شرکت در جلسات مشاوره امتناع کرد، می توانید خودتان در جلسات مشاوره ازدواج شرکت کنید. ترمیم رابطه به این شکل و تنها با تلاش یک نفر چالش های بیشتری را به همراه دارد. اما می توانید با یادگیری واکنش ها و رفتارهای صحیح به بهبود رابطه خود کمک کنید.

بعضی از مشاوره ها در مدت زمان کمی جواب می دهد و بعضی از زوج ها به چند جلسه برای مشاوره نیاز دارند اما افرادی که می خواهد می توانند جلسات را چند ماه بیشتر ادامه دهند. تعداد جلسات بستگی به وضعیت رابطه و همکاری شما دارد. گاهی اوقات زوج ها در جلسات مشاوره ممکن است متوجه شوند که اختلافات آن ها بزرگ یا اساسی است و این رابطه آشتی ناپذیر است. رابطه باید پایان یابد و جلسات مستمر معمولا برای یادگیری مهارت های لازم برای پایان دادن به رابطه انجام می شود. می توانید در هر جلسه تمرین داشته باشید. مشاور شما می تواند تمریناتی را برای انجام در خانه در طول هر جلسه پیشنهاد دهد.

افرادی که به شما مشاوره می دهند یا همان روانشناس ها از شما می خواهند با همسرتان مدت طولانی صحبت کنید و هیچ چیزی مانع صحبت شما نشود و صحبت شما را قطع نکند. شما یا همسرتان ممکن است به راهنمایی بیشتری نیاز داشته باشید. اگر یکی از زوجین از بیماری روانی، سوء مصرف مواد یا مشکلات مشابه رنج می برد، روانشناس ممکن است از متخصصان دیگر کمک بگیرد. برای اطلاع از هزینه مشاور خانواده در مشهد به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

دلایل مشاوره قبل از ازدواج 

چالش های مشاوره قبل از ازدواج

زوج درمانی برای همه افراد نیاز است و فقط زوج هایی که در رابطه خود مشکل دارد نباید از مشاور استفاده کنند. زوج ها به طور متوسط ​​6 سال قبل از مراجعه به زوج درمانگر با مشکلات خود دست و پنجه نرم می کنند. حتی اگر شما و همسرتان درگیر مشکل اصلی و اساسی رابطه خود نباشید، مشاوره روانشناسی قبل از ازدواج می تواند راه حل بسیار موثری برای افزایش صمیمیت و ارتباط بهتر شما باشد. در ادامه با چالش های مشاوره قبل از ازدواج آشنا می شوید :

جریحه دار شدن احساسات :

یک روانشناس خوب با ایجاد یک محیط امن، به مشتریان خود این احساس را می دهد که می توانند نظرات خود را بدون قضاوت بیان کنند. اما بیان افکار و احساسات گاهی اوقات می تواند احساسات را جریحه دار کند و در رابطه ایجاد تضاد کند. صداقت در بیان انتظارات، نگرانی‌ها و شک‌ها و اهداف آینده‌تان ممکن است باعث درگیری کوتاه شود، اما بسیاری از زوج‌ها می‌توانند این مسیر را طی کنند و رابطه خود را با شریک زندگی قوی‌تر و دائمی‌تر کنند.از بهترین مشاور ازدواج کمک بگیرید.

هزینه و درمان :

مشاوره ازدواج مستلزم تعهد زمانی است و زوج ها باید زمانی را به آن اختصاص دهند، اما مشاوره قبل از ازدواج بیشتر یک جلسه مشاوره طولانی مدت نیست، اگرچه اگر شما و شریک زندگیتان می خواهید به جزئیات و جزئیات بپردازید، می توانید جلسات بیشتری را برنامه ریزی کنید. مشاور شما و این تصمیم با شما است. پرداخت هزینه مشاوره ازدواج یک سرمایه گذاری ارزشمند در آینده ازدواج شما و  سلامت و رفاه کلی شما است. جلسات مشاوره ای که در کلینیک روانشناسی انتخاب جدید برای شما برگزار می شود نه تنها روابط شما را تقویت می کند، بلکه به شما و شریک زندگی تان احساس قدرت و اطمینان در پیگیری اهداف مورد نظر می دهد.

ترس از ندانسته و اتفاقات :

مشاوره روانشناسی برای ازدواج ممکن است با چالش های زیادی مواجه شود، مثلاً زوجین ممکن است از مراجعه به مراکز مشاوره قبل از ازدواج اجتناب کنند و ترس و اضطراب ناشی از بیان ناگفته های ناگفته را تحمل نکنند. در طول جلسات مشاوره مطرح شده است. اغلب اولین بار است که زوج ها نظرات، عقاید و عقاید شخصی خود را در مورد مسائل بیان می کنند. گاهی این مسائل با کمک روانشناس ازدواج حل می شود و تصمیم به ازدواج گرفته می شود، اما گاهی به این نتیجه می رسد که این دو زوج مناسب یکدیگر نیستند.

مشاوره ازدواج چه فایده هایی دارد ؟

در یک مطالعه در سال 2017 بر روی تعدادی از زوج ها در سنین و نژادهای مختلف، مشخص شد که زوج درمانی بسیار موثر است. بسیاری از این روابط طی 18 ماه پس از درمان به طور قابل توجهی بهبود یافتند. مطالعه دیگری در همان سال نشان داد که روابط بسیاری از زوج ها 24 ماه پس از شروع جلسات بهتر شده است. در سال 2015 تحقیقاتی بر روی زوج های نابارور انجام شد. زوج درمانی  با این افراد بسیار موفق بوده است. روانشناسان معتقدند که هدف زوج درمانی باید تغییر الگوهای تعامل و ارتباط عاطفی باشد. اگر این هدف باشد و مشکلات به درستی شناسایی شوند، زوج درمانی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

سن مناسب ازدواج از نظر روانشناسی :

عوامل زیادی می تواند بر موفقیت یک ازدواج تأثیر بگذارد. افراد متاهل نسبت به افراد مجرد یا مطلقه از زندگی رضایت بیشتری دارند، البته این سوال هنوز در دست بررسی است. برخی از روانشناسان معتقدند افرادی که احساس خوشبختی و نگرش مثبت را تجربه می کنند ازدواج های موفق تری دارند. اما برخی از روانشناسان معتقدند که ازدواج باعث ایجاد حس خوب در افراد می شود. مطالعاتی بر روی تعدادی از شهروندان کانادایی در یک دوره 25 ساله انجام شد.

در این دوره روانشناسان به طور مداوم زندگی این افراد را ارزیابی می کردند. در این پژوهش اطلاعاتی در مورد وضعیت تاهل، سن ازدواج اول، طلاق و تحصیلات جمع آوری شد. نتایج این تحقیق نشان داد افرادی که به موقع ازدواج کردند علائم افسردگی در میانسالی کمتر بود. این افراد در میانسالی، با مدرک دانشگاهی و درآمد بالاتر، عزت نفس بالاتری داشتند. افرادی که در سنین پایین ازدواج می کنند، به دلیل مسئولیت تشکیل خانواده در سنین پایین، اغلب در دستیابی به اهداف تحصیلی یا شغلی خود با مشکل بیشتری مواجه می شوند.

چالش های مشاوره قبل از ازدواج 

هزینه مشاوره ازدواج چقدر است ؟

هزینه روانشناسی ازدواج به عوامل متعددی بستگی دارد. وقتی یک روانشناس ازدواج با تجربه پیدا کردید، تعداد جلسات و مدت هر جلسه را بپرسید. با توجه به مشکلات زناشویی، روانشناس تعداد جلسات لازم برای درمان را تعیین می کند. ممکن است مشکل شما در یک یا دو جلسه مشاوره حل شود و یا ممکن است برای از بین رفتن مشکل به چندین ماه مشاوره هفتگی نیاز داشته باشید. بنابراین نمی توان هزینه دقیق را تعیین کرد. تعداد جلسات مشاوره قبل از ازدواج کمتر و در نتیجه هزینه کمتری دارد.

از عوامل موثر بر قیمت خدمات مشاوره قبل از ازدواج در مشهد عبارتند از:

  • تعداد جلسات مشاوره قبل از ازدواج
  • میزان مهارت ، تجربه  و مدرک تحصیلی مشاوره
  • مدت زمان مورد نیاز برای مشاوره
  • انواع تست های قبل از ازدواج
  • نوع مشاوره تلفنی، انلاین و یا حضوری

ویژگی های کلینیک مشاوره ازدواج در مشهد

کلینیک مشاوره ازدواج در مشهد دارای ویژگی هایی است که در ادامه به آن می پردازیم :

استفاده از تکنولوژی و روش های نوین :

یکی از علم های گستره و پیچیده روانشناسی است که مقاله های زاید درباره آن منتشر شده است. یک مرکز روانشناسی خوب باید آغوش خود را به روی علم روز دنیا بگشاید و متخصصان پژوهشی مجرب، خلاق، متفکر و به روز را وارد خود کند.

داشتن فضای آرام :

یک مرکز مشاوره خوب باید امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، مکانی در داخل یا نزدیک مرکز مشاوره برای صرف میان وعده و آبنما، آب آشامیدنی را برای مراجعین خود فراهم کند. تعداد کافی صندلی برای راحتی مراجعین نیز یکی از عناصر ضروری یک مرکز مشاوره خوب است.

دنبال کردن روند درمان :

یک مرکز مشاوره خوب در صورت توقف یا تأخیر درمان دلیل آن را از شما می پرسد. پزشکان دلسوز و متخصصان سلامت روان می‌خواهند که وضعیت شما در سریع‌ترین زمان ممکن بهتر شود و می‌دانند که توقف درمان گاهی اوقات می‌تواند وضعیت شما را بدتر کند. مرکز مشاوره ای که تماس های آن محدود به پرداخت هزینه ویزیت برای جلسه است، عموما نمی تواند بهترین مرکز مشاوره باشد.

راهنمایی دلسوزانه :

در برخی موارد لازم است پزشک یا مرکز مشاوره شما را به متخصص دیگری معرفی کند. این متخصص ممکن است خارج از این مرکز مشاوره باشد یا یک مطب مستقل داشته باشد. یک مرکز مشاوره خوب می داند که در درجه اول در صدد خدمت رسانی و ارتقای سلامت روان شما است پس در صورت نیاز حتما شما را برای درمان بهتر و دقیق تر به مراکز مشاوره و سایر همکاران ارجاع می دهد.

سخت گیر بودن :

ممکن است روزها به دلیل روند درمان و شدت وظایفی که روان درمانگر به شما داده است احساس خستگی کنید. اما بدون سخت کوشی نمی توان به هیچ چیز دست یافت. روانشناسان خوب مانند مربیان ورزشی هستند که شما را مجبور می کنند با وجود سختی کار و درد عضلانی تمرین کنید تا بتوانید به استقامتی پایدار دست پیدا کنید. در مورد خستگی خود با آن ها صحبت کنید و اجازه دهید در هر مرحله از شما حمایت کنند.

مشاوره قبل از ازدواج به چه افرادی توصیه می شود ؟

مشاوره تخصصی ازدواج با اندازه گیری و شناخت تفاوت های اساسی در شخصیت هر دو طرف، نظرات زوجین را به این تفاوت ها جلب می کند و مشاوره روانشناختی خوب به فرد امکان می دهد تا خود را بشناسد که باعث می شود به تصمیم گیری برای حال و آینده کمک کند. با باورها، ارزش ها، تاریخ و گذشته خود وارد یک رابطه می شوید که همیشه با شریک زندگی شما مطابقت ندارد. ارزش ها، مذاهب و اعتقادات خانوادگی طیف وسیعی دارند و این تفاوت ها و عدم توجه به آن ها می تواند مشکل ساز باشد. بسیاری از افراد با این تصور که ازدواج راه حل بسیاری از مشکلات مالی، عاطفی، جنسی، اجتماعی است ازدواج می کنند.

ویژگی های کلینیک مشاوره ازدواج در مشهد

کلام آخر

برای مشاوره ازدواج سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر را انتخاب کنید و از آگاهی و مشورت دیگران استفاده کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره (کلیک کنید)