مشاوره تلفنی ترک اعتیاد در مشهد 100% تضمینی【سال1403】❤

مشاوره تلفنی ترک اعتیاد در مشهد 100% تضمینی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مشاوره تلفنی ترک اعتیاد در مشهد آشنا کنیم. امروزه برخلاف گذشته راه های مختلفی برای ترک اعتیاد در خانه یا کمپ وجود دارد. مدت زمان ترک مواد مخدر در کمپ یا خانه به طور کلی 30 روز است. اعتیاد به مواد مخدر بر تمام جنبه های زندگی مصرف کننده تأثیر می گذارد و باعث ضعف شخصیتی می شود. اما راه های زیادی برای خروج و شکست این غول وجود دارد. برخی از مردم مسیر خانه را انتخاب می کنند و بسیاری دیگر کمپ مواد مخدر را انتخاب می کنند.

اهمیت مشاوره ترک اعتیاد

بدون مشورت با یک مشاور یا روانشناس متخصص در درمان مواد، هیچ کاری نمی توان به طور مؤثر در مورد اختلالات مصرف مواد انجام داد. دلیلش این است که در مسیر سخت و دشوار رهایی از اعتیاد، ممکن است دوره‌هایی از عود یا وسوسه مصرف دوباره مواد مخدر رخ دهد. در این دوره ممکن است تغییراتی در ساختار خانواده ها، در ساختار ارتباطات بین فردی و یا در محیط شغلی و کاری رخ دهد که تحمل آن برای افراد دشوار به نظر می رسد. بنابراین یک روانشناس خبره می تواند با تکیه بر تخصص و تکنیک های درمانی خود و مهمتر از همه بر رابطه درمانی صحیح، راه را برای فردی که تصمیم به تغییر دارد، هموار کند.

بعضی از افراد سعی دارند به تنهایی اعتیاد خود را ترک کنند اما آن ها درباره علائم روان شناختی خماری و ترک اطلاعی ندارند. به همین دلیل تصمیم می گیرند اعتیاد را در خانه ترک کنند یا خود درمانی کنند که در نهایت با شکست مواجه می شوند. یکی دیگر از دلایل اهمیت روان درمانی برای معتادان مربوط به مسائل شخصیتی آن ها است اگر معتادی موفق به ترک مواد مخدر شود، به دلیل حل نشدن مسائل شخصیتی، به رفتارهای اعتیادآور دیگری مانند روابط خارج از خانواده یا درگیر شدن شدید با افراد، اطرافیان و بدخلقی هایش پناه می برد. برای آشنا شدن با هزینه کمپ ترک اعتیاد در مشهد به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

اهمیت مشاوره ترک اعتیاد 

ویژگی بهترین مرکز مشاوره:

✅دانش و مهارتبهترین دکتر ترک اعتیاد باید از دانش و مهارت های لازم برای درمان این بیماری برخوردار بوده و از روش های درمانی مختلف در این زمینه مطلع باشد.
⭐داشتن مجوزمهم ترین ویژگی یک دکتر ترک اعتیاد خوب برخورداری از اعتبار و مجوز رسمی برای انجام این فعالیت درمانی است.
❤پیگیری و مراقبت در دوره نقاهتدوره نقاهت یکی از حساس ترین و در عین حال مهم ترین دوره ترک اعتیاد است و در این زمان پزشک باید در کنار بیمارش باشد.
⚡روش های درمانییکی از فاکتورهای مهمی که در انتخاب دکتر ترک اعتیاد باید به آن توجه لازم را داشته باشید تسلط و آشنایی او با روش های درمانی مدرن است.

مدت زمان ترک اعتیاد در کمپ

هر دوره درمان برای درمان دارویی 30 روز طول می کشد. خروج از کمپ شامل دو مرحله است. البته ممکن است به تشخیص متخصص و پزشک در طول درمان و با بررسی کامل یا عدم تکمیل درمان، این مدت کاهش یا افزایش یابد. در ادامه با مدت زمان ترک اعتیاد در کمپ آشنا می شوید :

مدت زمان ترک اعتیاد در کمپ

مدت زمان مرحله اول :

مرحله اول ترک اعتیاد در کمپ، اتاق سبز سم زدایی نیز نامیده می شود. برای رهایی از اعتیاد از طریق سم زدایی، ابتدا بیمار معاینه و سپس بستری می شود. پس از آن از سالن سبز یا اتاق فیزیکی وارد صحنه می شود. در این سالن بیمارانی که قبلاً این مرحله را پشت سر گذاشتد از نظر روانی و خدماتی به بیماران جدید کمک می کنند. این مرحله شش روز طول می کشد. در این شش روز، بیمار به صورت 24 ساعته تحت درمان قرار می گیرد که پس از گذشت این شش روز، قطع مصرف دارو به صورت پرهیز محور آغاز می شود. به این ترتیب بیمار از پزشک ویزیت می شود و داروهای لازم را دریافت می کند.

مدت زمان مرحله دوم :

مرحله دوم ترک اعتیاد در کمپ، اتاق آبی است. پس از گذراندن مرحله اول، بیمار وارد این مرحله می شود. در این مرحله بیمار کمی بهتر شده و در امور مختلف به دستیار و متخصص کمک می کند. در مرحله دوم بیمار در برنامه روزانه قرار می گیرد و وارد گروه های ترک اعتیاد می شود. این گروه ها از محیطی شاد و پرنشاط برخوردارند و برنامه های درمانی و آموزشی برای آن ها در نظر گرفته شده است. این کار در واقع با هدف آماده کردن معتادان برای ورود به جامعه پس از ترک سیگار است. علاوه بر جلسات آموزشی و کسب مهارت، برنامه ها و فعالیت های تفریحی، ورزشی و روانی برگزار می شود. مدت این مرحله بستگی به نوع اعتیاد و شرایط جسمی و روحی فرد معتاد دارد. پس از انجام این مرحله، فرد آمادگی کامل برای بازگشت به آغوش خانواده و جامعه خود را خواهد داشت.

مراکز مشاوره و کلینیک های ترک اعتیاد چه وظایفی دارند ؟

مشاوره ترک اعتیاد اهمیت زیادی دارد زیرا مشاوران به صحبت های فرد دارای اعتیاد گوش می دهند و به آن ها در بهتر شدن کمک می کنند. آن‌ها در دوران نقاهت، با افراد درگیر اعتیاد ملاقات می‌کنند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا شغل خود را از سر بگیرند، شغل پیدا کنند، شرایط خود را بهبود بخشند و آن‌ها را به برنامه‌هایی ارجاع می‌دهند که به بهبودی آن‌ها کمک خواهد کرد. اگرچه تغییر در نهایت در دستان بیمار است، مشاوران می توانند سبک خود را طوری تنظیم کنند که با انگیزه رو به رشد مراجع در هر مرحله از بهبودی مطابقت داشته باشد. نقش یک مشاور فراتر از گوش دادن، آموزش و مشاوره است. از آنجایی که خانواده و دوستان فرد تحت تأثیر اعتیاد قرار می گیرند، مشاوران می توانند در صورت لزوم به خانواده و دوستان او مشاوره دهند.

مدت زمان ترک اعتیاد در کمپ 

راه های ترک اعتیاد در منزل :

ترک اعتیاد در منزل راه هایی دارد که عبارت اند از :

استفاده از داروهای گیاهی و سنتی :

در این روش از گیاهان دارویی توصیه شده برای مبارزه با اعتیاد مانند گیاه افکتمون، اسپند، آلئورا و عسل و از برخی دمنوش ها استفاده می شود. برای چنین کاری بهتر است از متخصصان طب سنتی کمک بگیرید.

استفاده از داروهای شیمیایی :

این روش یکی از روش های مختلف رهایی از اعتیاد در خانه یا کمپ است. داروهایی مانند متادون و B2 بیشترین استفاده را در این روش دارند. اگر می خواهید در خانه از آن استفاده کنید، بهتر است دوز صحیح دارو را زیر نظر پزشک متخصص مصرف کنید.

ترک اعتیاد به صورت یکباره :

با این راهکار فرد معتاد یک بار برای همیشه اعتیاد خود را ترک می کند. این روش به هیچ وجه توصیه نمی شود. زیرا می تواند عوارض جانبی مانند هذیان، حمله قلبی، تشنج، توهم یا سکته ایجاد کند.

جدید ترین و تاثیر گذار ترین روش مشاوره ترک اعتیاد چیست ؟

روش های مختلفی برای مشاوره اعتیاد وجود دارد. تا همین اواخر رایج ترین روش های درمان دارویی روش های حضوری و ملاقات با مشاور یا تماس تلفنی بود. مشاوره آنلاین مواد مخدر امروزه جدیدترین روش درمانی است و به افراد زیادی در این راه کمک می شود. با روش مشاوره آنلاین می توانید از پزشک و مشاور در این زمینه کمک بگیرید و درمان را از هر کجای کره زمین و با تعیین وقت قبلی انجام دهید. در روش مشاوره آنلاین مانند سایر روش ها، پزشک علت اعتیاد، مدت زمان، شدت اعتیاد را تشخیص داده و با مشورت و گفتگو با بیمار و حتی خانواده وی، فرد را راهنمایی می کند. البته برخی تصور می کنند که روش مشاوره آنلاین به اندازه روش حضوری موثر نیست و نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. اما باید گفت که اگر مشاوره توسط پزشک حاذق و با تجربه انجام شود، هیچ تفاوتی با مشاور حضوری ندارد و حتی موثرتر است. پس نگران پیدا کردن یک مشاور خوب نباشید. زیرا در هر کجای دنیا که باشید روش مشاوره آنلاین کار شما را پیش می برد. برای دریافت مشاوره به بهترین دکتر ترک اعتیاد مشهد مراجعه فرمایید.

مراحل درمان اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد

در ادامه به مراحل درمان اعتیاد در کمپ می پردازیم :

سم زدایی بدن :

یکی از مهم ترین و اصلی ترین روش های کنترل مصرف است. در این فرآیند، وقفه به یکباره ایجاد نمی شود و بسته به شرایط جسمی و روحی فرد، به تدریج پیشرفت می کند. سم زدایی یک درمان کوتاه مدت است که مددجو با ورود به این کمپ ها می تواند آن را انجام دهد.

مراجعه به روانشناس :

نیاز به ارائه مشاوره در زمینه مواد مخدر در دوره های ترک اعتیاد وجود دارد. کلینیک های معتبر و کمپ های ترک اعتیاد دارای مجوز باید کلیه مفاد حضور افراد در این شرایط، روند درمان را بررسی و گزارش های لازم را به سازمان اجتماعی ارسال و به طور مستمر پروانه خود را تمدید کنند.

روند روزمره و برنامه ریزی :

پرستاران اول صبح داروها را تجویز می کنند و در طول روز می توانند زمانی را برای ملاقات با خانواده تعیین کنند. از روش هایی مشابه یوگا و مدیتیشن برای کنترل شرایط روحی و انرژی افراد استفاده می شود.

مراحل درمان اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد

جلسات روان درمانی و معاشرت اجتماعی :

صبحانه هر روز در یک زمان مشخص، اغلب حوالی ساعت 8 صبح، زمانی که مراجعان با هم در یک محیط جمعی غذا می خورند، انجام می شود و به تقویت روابطی که در طول توانبخشی ایجاد می شود کمک می کند. در جلسه اول، درمان ممکن است یک به یک باشد، که در آن مراجع به صورت انفرادی با یک درمانگر ملاقات می کنند. مدت زمان این جلسات بین 45 تا 90 دقیقه می باشد.

درمان CBT و ترک اعتیاد به مواد مخدر :

بسیاری از درمانگران از درمان شناختی رفتاری استفاده می کنند که نشان داده شده است که در درمان اعتیاد موثر است. CBT به مراجعان کمک می کند تا با پرداختن به الگوهای فکری و رفتاری، رفتارهای مشکل آفرینی که منجر به سوء مصرف مواد شده است را تغییر دهند. این استراتژی به مشتریان کمک می کند تا از بازگشت به مصرف مواد اجتناب کنند. یکی از نقاط قوت اصلی CBT این است که نشان داده شده است که حتی پس از توقف درمان موثر است.

آیا مشاوره تلفنی ترک اعتیاد برای همه افراد مناسب است ؟

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی برای افرادی مناسب است که می خواهند اعتیاد خود را ترک کنند و به مشاور حضوری دسترسی ندارند. این خدمات می تواند به فرد معتاد کمک کند تا حمایت و راهنمایی های لازم را در طول روند بهبودی اعتیاد دریافت کند. مشاوره ترک اعتیاد تلفنی ممکن است برای برخی افراد مطلوب نباشد. عناصری که ممکن است اثربخشی خدمات مشاوره تلفنی دارو را مختل کنند. ممکن است برخی افراد با تلفن احساس راحتی نکنند. این ممکن است به دلیل مشکلات شخصی، مانند اضطراب یا مشکلات گفتاری باشد. برخی از افراد ممکن است به حمایت و مشاوره اضافی نیاز داشته باشند که از طریق مشاوره تلفنی امکان پذیر نیست. این می تواند در مواردی مانند اعتیاد شدید یا مسائل روانی زمینه ای رخ دهد.

روند مشاوره تلفنی ترک اعتیاد در مشهد

فرآیند مشاوره ترک اعتیاد تلفنی شامل مراحل مشخص و ساده است. با تماس با مشاوران مرکز مشاوره، بهترین زمان ممکن را برای فرد تعیین می کنند و زمینه مشاوره و اطلاعات عمومی اولیه در مورد فرد را برای این منظور دریافت می کنند. سپس مشاور در جلسه اول به دقت به مشکلات و تجربیات فرد گوش می دهد و تحلیل و ارزیابی اولیه را انجام می دهد و برنامه ترک اعتیاد مناسب را با فرد تهیه می کند. مشاور در جلسات بعدی به صورت دوره ای پیشرفت و تغییرات فرد را بررسی می کند و با ارائه راهکارهای مشخص و توصیه های روانشناختی و رفتاری او را در مسیر اعتیاد راهنمایی می کند.

این روند اغلب با حمایت مداوم ادامه می یابد تا فرد بتواند از اعتیاد خود فاصله بگیرد و به بهبودی روحی و جسمی برسد. مشاوران ابتدا وضعیت فرد را بررسی می کنند و نوع اعتیاد، مدت زمان اعتیاد، میزان مصرف مواد مخدر، مشکلات زمینه ای اعتیاد و انگیزه فرد برای ترک اعتیاد را شناسایی می کنند. بر اساس اطلاعاتی که شخص در اختیار مشاوران قرار می دهد، مشاوره های تخصصی و شخصی به آن ها ارائه می شود. این مشاوره ها شامل روان درمانی، آموزش و تکنیک های مشاوره است. مشاوران هماهنگی های لازم را با فرد برای برنامه ریزی برای ترک دارو، تعیین تاریخ ترک، شناسایی عوامل خطر و راهکارهای مقابله با آن ها انجام می دهند.

روند مشاوره تلفنی ترک اعتیاد در مشهد 

کلام آخر

برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد و راهنمایی سعی کنید بهترین روانشناس و مشاور را انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره (کلیک کنید)