مشاور خانواده تلفنی در مشهد【سال1403】⭐

مشاور خانواده تلفنی در مشهد

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مشاور خانواده تلفنی در مشهد آشنا کنیم. امروزه همه افراد در تلاش برای دستیابی به اهداف مهم خود هستند که یکی از این اهداف می تواند خانواده و داشتن یک زندگی سالم باشد. در راه رسیدن به این هدف، گاهی ممکن است خانواده ما با مشکلاتی مواجه شوند و راه درست را نشناسیم. مشاوره خوب خانواده راه حل های مناسبی را برای هر خانواده ارائه می دهد و به خانواده اجازه می دهد در مسیر درست حرکت کند و به درستی مدیریت شود. ما خانواده خود را انتخاب نمی کنیم، ما در خانواده به دنیا می آییم، بنابراین برای ایجاد یک خانواده خوب و روابط سالم درون خانواده باید سخت تلاش کنیم. در ادامه برای آشنا شدن با مشاور خانواده تلفنی در مشهد با ما همراه باشید.

مشاوره خانواده تلفنی چیست ؟

بسیاری از مشکلاتی که امروزه افراد دارند می تواند مربوط به خانواده باشد زیرا خانواده نقش مهمی در زندگی همه افراد دارد و مشاور تلفنی می تواند در این مشکلات تاثیر زیادی داشته باشد و بتواند این مشکلات را حل کند. بسیاری از مشکلات مانند طلاق عاطفی، احساس تنهایی، عدم اعتماد به نفس، استرس و اضطراب، افسردگی و حتی اعتیاد ناشی از فقدان روابط صمیمی خانوادگی است و بسیاری از احساسات ما مانند آرامش و رضایت روانی تا حد زیادی به این بستگی دارد. خدمات مشاوره خانواده تلفنی در تمامی مراحل فراز و نشیب یک خانواده، از قبل از ازدواج و تشکیل خانواده تا ازدواج و مسائل مربوط به زوجین، خیانت، طلاق، سردی در روابط، آمادگی برای بچه دار شدن، روش های مختلف فرزند پروری می تواند شما را راهنمایی کند. برای دریافت مشاوره سعی کنید به بهترین مشاور خانواده مشهد مراجعه فرمایید.

مشاوره خانواده تلفنی چیست ؟

ویژگی بهترین مرکز مشاوره:

✅دانش و مهارتبهترین دکتر ترک اعتیاد باید از دانش و مهارت های لازم برای درمان این بیماری برخوردار بوده و از روش های درمانی مختلف در این زمینه مطلع باشد.
⭐داشتن مجوزمهم ترین ویژگی یک دکتر ترک اعتیاد خوب برخورداری از اعتبار و مجوز رسمی برای انجام این فعالیت درمانی است.
❤پیگیری و مراقبت در دوره نقاهتدوره نقاهت یکی از حساس ترین و در عین حال مهم ترین دوره ترک اعتیاد است و در این زمان پزشک باید در کنار بیمارش باشد.
⚡روش های درمانییکی از فاکتورهای مهمی که در انتخاب دکتر ترک اعتیاد باید به آن توجه لازم را داشته باشید تسلط و آشنایی او با روش های درمانی مدرن است.

مزایای مشاوره تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی می تواند مزایایی داشته باشد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

مزایای مشاوره تلفنی

کم شدن استرس :

مشاوره از راه دور از طریق ارتباط تلفنی نه تنها فشار و استرس بیمار را که با مشاور مشورت می کند کم می شود بلکه این اطمینان را ایجاد می کند که افراد مبتلا به فوبیا از مراجعه به مشاوره خانواده نترسند.

کم شدن رفت و آمد :

بعضی از افراد مکان دارد در سفر مشکلی برایشان پیش بیاید و نتوانند به نزدیک ترین محل برای مشورت و راهنمایی بروند که بهترین گزینه مشاوره تلفنی می باشد. به خصوص برای کسانی که در خارج از کشور هستند و دسترسی به مشاوره خوب خانواده و زبان برایشان سخت و محدود است. مشاوره با یک متخصص فرهنگی و زبان موثرتر است.

کم شدن بیماری ها :

مشاوره از راه دور می تواند از انتقال احتمالی بیماری های عفونی بین بیماران و کارکنان مشاوره جلوگیری کند. این سوال به ویژه در مواردی که شیوع این بیماری ها نگران کننده است مفید است.

بهبود حمایت از افراد :

مشاوره تلفنی یا آنلاین بستری را فراهم می‌کند که به روانشناسان اجازه می‌دهد تا برای ارائه پشتیبانی به مشتریان شبکه‌ای شوند. مشاوران با برقراری ارتباط آسان با مشتریان خود در خارج از ساعات اداری می توانند بدون اتلاف وقت در لحظات حساس مشاوره یا مراقبت موثری را ارائه دهند.

چه زمانی از مشاوره خانواده کمک بگیریم ؟

البته هر زمان که احساس ناراحتی، ناراحتی، تنهایی کردید می توانید با شماره مشاوره خانواده تماس بگیرید و از مشاوره خانواده کمک بگیرید.

مشکلات سوء استفاده مواد :

اگر یکی از اعضای خانواده شما معتاد است و از سوء مصرف مواد مخدر، مشروبات الکلی رنج می برد، می توانید با مشاوره خانواده تلفنی یا حضوری، او را از دام اعتیاد نجات دهید.

مشکل در عملکرد خانواده :

زمانی که احساس کردید شما یا اعضای خانواده‌تان مثل قبل عملکرد عادی ندارید، بهتر است به دنبال مشاوره تلفنی خانواده باشید.

مزایای مشاوره تلفنی 

واکنش های عاطفی شدید :

اگر اعضای خانواده شما بیش از حد عصبانیت، غمگینی، غم، افسردگی و سایر واکنش های عاطفی از خود نشان می دهند و واکنش های عاطفی آن ها بسیار شدید است، حتما باید با مشاور خانواده مشورت کنید.

کناره گیری از زندگی خانوادگی :

دوری از محیط خانواده و زندگی مجردی دور از خانواده بسیار زیاد شده است. این مشکل می تواند مشکلات جدی برای افراد ایجاد کند. اگر احساس می‌کنید که اعضای خانواده‌تان از زندگی خانگی دور می‌شوند، از یک مشاور تلفنی خانواده برای حل مشکل کمک بگیرید.

نمایان شدن علائم خشونت :

اگر نشانه های خشونت یا تهدید در محیط خانه شما بیشتر شده است برای رفع آن بهتر است از یک مشاور خانواده کمک بگیرید.

اختلال در ارتباط بین اعضای خانواده :

اگر برقراری ارتباط با اعضای خانواده برای شما دشوارتر از قبل شده است و یا اعضای خانواده شما قادر به برقراری ارتباط سالم با یکدیگر نیستند و در برقراری ارتباط با مشکل و درگیری مواجه هستند، در این مرحله برای رفع اختلال ارتباطی باید از مشاور خانواده کمک بگیرید.

احساس درماندگی و ناامیدی :

اگر شما یا اعضای خانواده تان احساس می کنید که به پایان زندگی رسیده و نمی توانید با استرس های زندگی کنار بیایید و ناامید هستید، در این شرایط باید بهترین مرکز مشاوره تلفنی را جستجو کنید تا در اسرع وقت مشکل خود را برطرف کنید.

داشتن تجربه آسیب زا :

اگر مرگ یا طلاق و جدایی در خانواده اتفاق افتاده است و اگر خانواده شما در سازگاری با واقعیت و رویداد جدید مشکل دارند، باید در اسرع وقت به دنبال درمان باشید. بهترین کار این است که با یک مشاور خانواده مشورت کنید. برای اطلاع از هزینه مشاور خانواده در مشهد از افراد با تجربه مشورت بگیرید.

تغییرات رفتاری کودکان :

زمانی که در خانواده با فرزندان و فرزندان مشکل دارید و احساس می کنید نمی توانید آن ها را کنترل کنید، بهتر است با یک مشاور خانواده مشورت کنید.

چگونه بهترین مشاور خانواده را پیدا کنیم ؟

امکان دارد بعضی از افراد مشاور خوب برای صحبت کردن کردن و از بین رفتن مشکلات خود پیدا نکرده باشند و یا نتوانند با یک مشاور خوب ارتباط گرفته باشند زیرا مشاوره می تواند تاثیر زیادی در افراد داشته باشد. به همین دلیل است که پیدا کردن یک مشاور خانواده خوب بسیار مهم است. برای این که بهترین مشاور خانواده را پیدا کنید با به نکاتی توجه داشته باشید که در ادامه به آن می پردازیم :

اهداف خود را برای مراجعه مشخص کنید :

بهتر است اول خودتان تعیین کنی که چه هدفی از مشاوره دارید و چرا می خواهید بهترین مشاوره را پیدا کنید. اگر می خواهید از مشاوره فردی بهره مند شوید و یا به دنبال مشاوره برای داشتن یک ازدواج خوب هستید، یا شاید برای حل اختلافات خانوادگی به مشاوره نیاز دارید. روشن کردن هدف از مشاوره به شما کمک می کند تا موثرترین مشاوره تلفنی یا حضوری خانواده را برای حل مشکل خود انتخاب کنید.

از یک پزشک با تجربه پرس و جو کنید :

اگر شما به یک مرکز مشاوره مراجعه فرمایید و مشکل شما طوری باشد که آن مشاوران نتوانند حل کنند شما را به یک مشاوره خانواده خوب معرفی می کنند تا آن ها بتوانند به صورت تخصصی تر به شما کمک کنند. اگر شما هم پزشک خانواده دارید یا برای ناراحتی های جسمی خود و اعضای خانواده به پزشک معین و ثابت مراجعه می کنید، او تا حدودی از حالات و مشکلات شما آگاه است. سپس او می‌تواند شما را به مرکز مشاوره خانواده که مناسب شما و خانواده‌تان است راهنمایی کند. یا شماره تلفن مشاوره خانواده را به شما بدهد و شما برای حل مشکل خود از مشاوره تلفنی خانواده کمک بگیرید. البته، پزشک می تواند بهترین را برای شما پیشنهاد دهد.

از تجربه دیگران کمک بگیرید :

برای این که بتوانید بهترین مشاوره را پیدا کنید می توانید از افراد با تجربه و افرادی که قبلا به مراکز معتبر برای مشاوره رفتند کمک بگیرید. توصیه های شخصی دوستان و خانواده مورد اعتماد می تواند یکی از بهترین منابع برای یافتن یک مرکز مشاوره خانواده خوب باشد. اگر خانواده ای در اطراف خود می شناسید که تحت مشاوره قرار گرفتند، از آن ها در مورد تجربیاتشان بپرسید. ممکن است نیازها و اهداف متفاوتی نسبت به فردی که به شما مشاوره می دهد، داشته باشید. بنابراین مشاوری که برای او خوب و عالی بود ممکن است برای شما خوب نباشد. این نشان می دهد که باید بیشتر تحقیق کنید.

از پایگاه آنلاین مورد اعتماد برای انتخاب مشاوره استفاده کنید :

بعضی از سازمان ها اطلاعاتی ارائه می کنند که این اطلاعات به روز هستند و با جست و جو در این پایگاه ها می توانید بهترین مشاور را انتخاب کنید. می توانید نظرات مثبت و منفی کاربرانی که از خدمات مشاوره ای این مرکز استفاده کردند را در قسمت نظرات مشاهده کنید. با استفاده از این پایگاه های اطلاعاتی آنلاین، می توانید مراکز مشاوره را در نزدیکی محل سکونت خود بیابید. یا مشاوره تلفنی رایگان پیدا کنید.

چگونه بهترین مشاور خانواده را پیدا کنیم ؟

آیا مشاوره تلفنی بهتر است یا مشاوره حضوری ؟

برای بعضی از افراد سوال است که مشاوره تلفنی بهتر است یا مشاوره حضوری، باید به شما بگوییم که بیشتر افراد مشاوره تلفنی را انتخاب می کنند زیرا مزیت هایی دارد که در ادامه با این مزیت ها آشنا می شوید :

کم شدن نرخ هزینه ها :

در مشاوره های حضوری امکان دارد هزینه درمان ها متفاوت باشد و در بعضی از موقعیت ها هزینه بیشتری دریافت کنند. اما در مشاوره های تلفنی این هزینه ها کمتر است. اگر بتوانید با یک درمانگر در بخش دیگری از کشور صحبت کنید، می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. در ضمن به لطف مشاوره تلفنی رایگان، دیگر نیازی به سفر به مرکز مشاوره ندارید و هزینه های سفر شما حذف می شود.

راحت تر بودن مشاوره تلفنی :

یکی از مزایای مشاوره تلفنی این است که بسیار راحت تر و آسوده تر از مشاوره حضوری است و افراد می توانند بدون استرس با مشاور خود صحبت کنند و اطلاعات و مشکلات خود را با آن ها در میان بگذارند.

محرمانه ماندن اطلاعات :

در مشاوره تلفنی بیشتر اطلاعات افراد محرمانه می ماند و افراد با خیال راحت می توانند اطلاعات خود را به مشاور بگویند. بعضی از افراد امکان دارد احساس راحتی با مشاور نکنند. برای برخی، ایده نگاه کردن به چشمان کسی هنگام بحث در مورد موضوعات خاص می تواند بسیار ترسناک باشد. اینجا است که صحبت با یک مشاور تلفنی می تواند راه حل خوبی باشد، زیرا بدیهی است که نیازی به مراجعه به درمانگر خود نخواهید داشت.

مشاور خانواده تلفنی در مشهد

افراد با مشاوره تلفنی در مشهد می توانند به راحتی با یک مشاور، روانشناس، درمانگر ارتباط برقرار کنند. اگر در زندگی خود با مشکل فوری و بحرانی روبرو هستید می توانید از مشاوره فوری تلفنی کمک و مشاوره بگیرید. مشاوره تلفنی با توجه به مشکلات شما می تواند شما را راهنمایی کند. مشاوره تلفنی یکی از گزینه های متعدد مشاوره آنلاین است. مشاوره تلفنی ابزاری موثر برای کار با روانشناس سلامت روان است. امکان تعیین وقت مشاوره خانواده به صورت تلفنی و تماس با مشاور خانواده به راحتی و در کمتر از 5 دقیقه امکان پذیر است. با گرفتن شماره مشاور خانواده، سفر به کلینیک درمان را حذف کرده و امکان شرکت در جلسه مشاوره را از منزل دارید. حتی ممکن است با مشاوره حضوری با یک درمانگر یا مشاور خانواده احساس راحتی نکنید. بنابراین بهترین کار این است که یک روانشناس خانواده را از طریق تلفن انتخاب کنید.

مشاوره تلفنی برای چه افرادی مناسب است ؟

همانطور که مشاوره حضوری برای همه مناسب است، مشاوره روانشناسی آنلاین انتخاب افراد را محدود نمی کند. بنابراین بسیاری از افرادی که به دنبال راه حلی برای درمان اضطراب یا روانشناس برای وسواس و درمان آن هستند  می توانند از خدمات آنلاین استفاده کنند. انتخاب جلسات مشاوره حضوری یا آنلاین کاملا به موقعیت و شرایط، نوع مشکل و علاقه و تمایل شما بستگی دارد. بعضی از افراد می خواهند درمان خود را ادامه دهند و امکان دارد از آن محیط نقل مکان کنند یا به سفری بروند که مشاوره تلفنی برای آن ها مناسب است. افرادی که بیماری های خاصی دارند و از خانه بیرون آمدن برای آن ها سخت است. بعضی از افراد مکان دارد از سالمندان و یا کودکان خود مراقبت کنند و نتوانند به مشاوره حضوری بروند. بعضی از افراد دچار استرس می شوند و امکان دارد بازگو کردن اطلاعات و مشکلات برای آن ها سخت و استرس زا باشد. افرادی که سن آن ها کم است و از مشاور خجالت می کشند و نمی توانند با آن ها احساس راحتی کنند.

مشاور خانواده تلفنی در مشهد

کلام آخر

برای دریافت مشاوره سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر را انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره (کلیک کنید)