بهترین روانشناس ترک اعتیاد در مشهد 100 % تضمینی【سال 1403】✅

بهترین روانشناس ترک اعتیاد در مشهد 100 % تضمینی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین روانشناس ترک اعتیاد در مشهد آشنا کنیم. اعتیاد به مواد مخدر یکی از معضلات رایج در جامعه امروزی است. داروها مواد شیمیایی هستند که بر گیرنده های مغز و بدن تأثیر می گذارند. این مواد برای تسکین درد یا پاداش بدن استفاده می شوند و به مرور زمان اعتیاد آور می شوند. اعتیاد به مواد مخدر یکی از مشکلات رایج جامعه امروزی است. داروها مواد شیمیایی هستند که بر گیرنده های مغز و بدن تأثیر می گذارند. این مواد برای تسکین درد یا پاداش بدن استفاده می شود و به مرور زمان فرد را معتاد می کند. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین روانشناس ترک اعتیاد در مشهد با ما همراه باشید.

اعتیاد چیست ؟

در فرهنگ روانشناسی، اعتیاد یک پدیده بیولوژیکی است که به ارگانیسم اجازه می دهد تا به تدریج خود را با برخی از مواد سمی در معرض خطر قرار دهد و مصرف روزانه مقادیری از این مواد را که برای یک ارگانیزم بکر کشنده است، تحمل کند، به طوری که برخی از معتادان به مرفین و هروئین می توانند میزان 200 تا 300 برابر مقداری که برای انسان کشنده است مصرف کنند. اعتیاد بیماری است که در آن بیمار رفتاری را تکرار می کند که عواقب بدی به دنبال دارد. این بیماری با ایجاد اختلال در کنترل سیستم رفتار پاداش باعث تکرار رفتار می شود. بیماری اعتیاد باعث اختلال در مدارهای عصبی مربوط به سیستم پاداش، انگیزه و حافظه در مغز می شود و اختلال در این سیستم ها در مغز باعث ایجاد علل بیولوژیکی و فیزیولوژیکی می شود.

بررسی اعتیاد به عنوان عوارض روانی اجتماعی و اقتصادی از دیدگاه علوم پزشکی، روانشناسی و جامعه شناسی و همچنین از دیدگاه فلسفه، حقوق، اخلاق و دین انجام می شود. از سال 1946، سازمان بهداشت جهانی استفاده از اصطلاح اعتیاد به مواد مخدر یا اعتیاد به مواد مخدر را به جای واژه اعتیاد توصیه کرده است. اعتیاد از نظر مفهومی یک بیماری مزمن و عصبی است که در اثر عوامل ژنتیکی، فیزیولوژیکی و اجتماعی بروز می کند و خود را نشان می دهد، بنابراین ویژگی بارز این بیماری اختلال در کنترل اعمال مداوم و ایجاد احساس است. برای آشنا شدن با بهترین کمپ ترک اعتیاد در مشهد به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

اعتیاد چیست ؟

مشاوره روانشناسی در درمان اعتیاد

با یک گفت و گو ساده روانشناس به دلیل اصلی وابستگی افراد به مواد می رسد. روانشناس ها به دنبال کمبود هایی هستند که افراد برای از بین رفتن این کمبود ها به سمت اعتیاد می روند. فردی که از اعتیاد رنج می برد، در جلسات مشاوره اعتیاد یاد می گیرد که تحمل خود را برای عدم مصرف مواد افزایش دهد، عواطف و احساسات خود را کنترل کند، مهارت های جدیدی کسب کند و واقعیت زندگی خود را بپذیرد.

مزایای ترک اعتیاد :

برخی از افراد زمانی که شغل خود را از دست می دهند یا با مشکل بزرگی مواجه می شوند، به صورت تفریحی یا به هر دلیل دیگری به مصرف مواد مخدر روی می آورند. حتی زمانی که قصد ترک آن را داشتید، به دلیل وسوسه اعتیاد آن را به تعویق انداختید. اما اگر فواید مهم ترک سیگار را بدانید، انجام این کار را به تعویق نمی اندازید. یکی از راه های نجات افراد درگیر در بیماری اعتیاد، آوردن او به مشاوره مواد مخدر برای رهایی از اعتیاد است. در ادامه با مزایای ترک اعتیاد آشنا می شوید :

بهره مندی پشتیبانی مداوم :

هنگامی که بیمار درمان اولیه خود را کامل کرد، باید از مهارت های تازه به دست آمده خود برای حفظ هوشیاری استفاده کند، از جمله: مقاومت در برابر معتادان، مکان ها و فعالیت هایی که ممکن است وسوسه اعتیاد را در این افراد ایجاد کند. اگر درمان شما در یک بستر بستری بود، پس از ترخیص از مرکز، باید یک برنامه مراقبت های پس از آن را ایجاد کنید تا بیشترین بهره را از درمان اعتیاد ببرید. درمانگر اعتیاد شما وضعیت شما را بررسی خواهد کرد.

آغاز زندگی و هدف جدید :

یکی از مزایایی که استفاده از این داروها برای ترک اعتیاد دارد این است که افراد  به زندگی نگاه جدید دارند. در این مرحله افراد دلیل اعتیاد خود را پیدا می کنند و آن ها را شناسایی می کنند. پس از جست و جو، می توانید هدف جدید و زندگی جدید خود را شروع کنید. حتی با مقایسه زندگی خود پس از اعتیاد و قبل از اعتیاد، متوجه خواهید شد که روابط اجتماعی، خانواده، دوستان تا چه اندازه است.

ترمیم روابط از بین رفته :

یکی دیگر از مزایای ترک اعتیاد که در اینجا می توان به آن اشاره کرد، ترمیم هر نوع رابطه است. گاهی اعتیاد یک بیماری خانوادگی محسوب می شود. این به این معنی است که اعتیاد شما این پتانسیل را دارد که زندگی های دیگر و همچنین زندگی شما را از بین ببرد. برخی از داروها مانند کوکائین، آمفتامین ها و استروئیدها به طور خاص با پرخاشگری مرتبط هستند. و استفاده از آن ها بر رفتارهای شما تأثیر می گذارند. کوکائین می تواند باعث خشونت، تحریک و پارانویا شود. استفاده بیش از حد از این مقوله باعث رفتار نامنظم می شود. از دیگر اثرات اعتیاد بر خانواده ها می توان به: افزایش مشکلات مالی، استرس و نگرانی، کناره گیری اجتماعی اشاره کرد. بنابراین این مورد را می توان یکی از مزایای اعتیاد به مواد مخدر دانست.

مشاوره روانشناسی در درمان اعتیاد

آشنا شدن با افراد دیگر :

آشنا شدن با افراد دیگر یکی از مزایای ترک اعتیاد است. زیرا معتادت گمان می کنند تنها هستند و کسی را ندارد و این می توتند برای آن ها انگیزه باشد. اما در مراکز ترک اعتیاد با افرادی روبرو می شوید که شرایط شما را کاملا درک می کنند. در نتیجه این امر منجر به تشکیل یک محیط امن می شود که برای بهبودی دائمی از اعتیاد بسیار مهم است. در طول درمان دارویی، می توانید در گروه های درمانی و مشاوره شرکت کنید. در اینجا، افرادی که شرایط شما را به اشتراک می گذارند به عنوان یک سیستم پشتیبانی عمل می کنند. به عبارت دیگر، آن ها شما را تشویق می کنند که اعتیاد را ترک کنید.

ایجاد سبک سالم زندگی :

در یک مرکز ترک اعتیاد، با تعیین اهداف قابل دستیابی، پیشرفت گام به گام را یاد می گیرید. این اهداف بر سلامت جسمی، عاطفی و روانی شما تأثیر می‌گذارند و به شما اجازه می‌دهند پس از پایان اعتیاد، عادات سالم‌تری ایجاد کنید. هدف از توانبخشی این است که شما را برای زندگی پس از بهبودی آماده کند.

چرا غلبه بر اعتیاد دشوار است ؟

اعتیاد یک بیماری قابل درمان است که می تواند در زندگی افراد تاثیران منفی داشته باشد. اما افراد  با وجود این تاثیرات منفی حاضرند باز هم این راه را ادامه دهند زیرا خواسته و میل آن ها به مواد بیشتر شده است و نمی توانند آن را کنار بگذارند. این تغییرات در مغز بر کنترل ضربان قلب و قضاوت تأثیر می گذارد و ترک اعتیاد را بسیار دشوار می کند. اگرچه بهبودی از اعتیاد دشوار است، اما اعتیاد قابل درمان است. با منابع حمایتی و رویکرد درمانی مناسب، می‌توانید بر چالش‌های جسمی و ذهنی که در مسیر بهبودی با آن‌ها روبرو هستید غلبه کنید. برای آشنا شدن با بهترین دکتر ترک اعتیاد مشهد با افراد با تجربه مشورت کنید.

انواع درمان اعتیاد

دارودرمانی جزء جدایی ناپذیر روند درمان اعتیاد است، زیرا بدن فرد مبتلا به اعتیاد به مواد خاصی عادت کرده و نمی توان آن را به یکباره در بدن فرد متوقف کرد و این روند باید به آرامی انجام شود. یک روانشناس و یک روانپزشک اعتیاد. در غیر این صورت، همین داروها می تواند منجر به اعتیاد جدید در فرد در حال ترک شود. کلیه داروهای تجویز شده توسط پزشک معتاد و روانشناس بر اساس سن فرد، میزان داروی مصرفی، مدت مصرف، بیماری های جسمی و روحی پس از پیشنهاد به یکدیگر، به طور جداگانه تجویز می شود. در ادامه با انواع درمان اعتیاد آشنا می شوید :

مشاوره های تغذیه ای :

افراد مبتلا به اعتیاد به دلیل بی توجهی به بدن و رژیم غذایی نامناسب از مشکلات گوارشی زیادی مانند یبوست، اسهال، بی اشتهایی رنج می برند، به همین دلیل نیاز به روانشناس برای کنترل و تثبیت رژیم غذایی این افراد است. سبک زندگی سالم انگیزه این افراد را برای ترک مواد افزایش می دهد.

رفتار درمانی :

رفتاردرمانی کنترل احساسات و افکار درونی فرد مبتلا به اعتیاد است که توسط پزشک متخصص انجام خواهد شد.

زوج درمانی و خانواده درمانی :

یک فرد ممکن است به دلیل درگیری با یکی از اعضای خانواده که یکی از مهمترین آن ها همسرش است معتاد شود، بنابراین برای حل تعارضات و اختلافات بین ما در مورد درمان و درمان می تواند مفید باشد. استفاده در افراد مبتلا همین کار را در مورد خانواده درمانی می توان انجام داد.

گروه درمانی :

همانطور که از نام آن پیداست، این کار به صورت گروهی انجام می شود و فرد در تعامل با کسانی که شرایط مشابهی را تجربه می کنند، مراقبت می شود.

انواع درمان اعتیاد

مشاوره های انگیزشی :

مشاوره انگیزشی به فرد کمک می کند تا رفتار خود را به بهترین شکل ممکن بررسی کند و با کمک مشاور، جنبه های دیگر خود را بشناسد تا تعارضات روانی خود را با سهولت بیشتری حل کند.

روش سم زدایی فوق سریع چیست ؟

این روش که به نام Ultra Rapid Opiate Detoxification یا به اختصار URD یا UROD در انگلیسی نامیده می شود، جدیدترین روش سم زدایی دارویی است و این چگونه بیمار اغلب 24 تا 48 ساعت در مرکز پزشکی بستری می شود و در 3 تا 4 ساعت با بیهوشی عمومی در اتاق عمل قرار می گیرد. در طول دوره بیهوشی، داروهای خاصی برای بیمار تجویز می شود که منجر به علائم ترک سریع و شدید می شود. این عمل منجر به ترشح سریع مواد مخدر در بدن می شود که جایگزین مواد مخدر مصرفی بدن بیمار می شود و تحمل بدن فرد با علائم ترک افزایش می یابد. در این روش بیمار در طول دوره بیهوشی شدیدترین علائم جسمی را تجربه می کند.

ویژگی های بهترین روانشناس ترک اعتیاد در مشهد

جلسات روان درمانی ترک اعتیاد یکی از مهمترین و موثرترین موضوعاتی است که می تواند روند درمان افراد مبتلا به اعتیاد را تسریع بخشد. روانشناس متخصص در ترک اعتیاد علاوه بر برگزاری جلسات روان درمانی فردی با فرد معتاد، جلسات مشاوره ای را با خانواده و عزیزان وی برگزار می کند تا ریشه های شروع این اعتیاد را بیابد. در این مرکز ترک اعتیاد، سن و جنسیت برای ما فرقی نمی کند، زیرا اعتیاد به تمام سنین اعم از زن و مرد کشیده شده است و ما وظیفه داریم تمامی خدمات خود را به همه مشتریان عزیز ارائه دهیم. حتی در بین افراد مبتلا افرادی هستند که به دلیل اعتیاد دچار مشکلات روانی، شخصیتی و روانی هستند.

خماری شیشه چند روز است ؟

مدت زمانی که فرد از شیشه استفاده می‌کند، میزان مصرف آن، استفاده مداوم یا عدم استفاده از آن و اینکه آیا همزمان از داروی دیگری استفاده کرده یا نه، همگی بر شدت آن تأثیر می‌گذارند. علائم خماری چند ساعت پس از قطع نوشیدن و با کاهش مصرف الکل در طی چند روز شروع می شود. مدت زمان خماری در افراد مختلف متفاوت است، اما اولین علائم حدود 2 هفته طول می کشد و در روزهای دوم و سوم تشدید می شود و به مرور زمان این علائم کاهش می یابد. آنچه در این مرحله بسیار آزاردهنده است، میل به مصرف است که حدود 5 هفته طول می کشد و بیمار باید با این احساس کنار بیاید.

ویژگی های بهترین روانشناس ترک اعتیاد در مشهد

کلام آخر

برای دریافت مشاوره سعی کنید بهترین مرکز و کلینیک را انتخاب نمایید تا آن ها بتوانند در هر زمینه شما را راهنمایی کنند. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره (کلیک کنید)