بهترین مشاور آنلاین در مشهد 100% تضمینی【سال1403】⚡

بهترین مشاور آنلاین در مشهد 100% تضمینی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین مشاور آنلاین در مشهد آشنا کنیم. امروزه بخش بسیار بزرگ و مهمی از کار را می توان از راه دور و بدون قرار گرفتن در مکان خاصی و پشت وسایل الکترونیکی کوچک انجام داد. همه این رویدادها و اقدامات به لطف پیشرفت های تکنولوژیکی و رشد بسترهای اینترنتی، بسیار سریع، بدون اتلاف وقت و به راحتی اتفاق می افتد. این اتفاق در همه زمینه ها به خصوص روانشناسی افتاده است و به همین دلیل است که روش های مشاوره آنلاین رشد چشمگیری داشته است. روانشناسی و مشاوره آنلاین روشی جدید و بسیار محبوب است که به روان درمانی آنلاین معروف است. در این روش درمانی افراد می توانند بدون مراجعه به مکان خاصی مانند کلینیک درمانی، مرکز روانشناسی یا مطب پزشک، در هر زمینه ای که نیاز دارند، مشاوره روان درمانی دریافت کنند. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین مشاور آنلاین در مشهد با ما همراه باشید.

هدف از مشاوره آنلاین چیست ؟

یکی از ویژگی های مشاور آنلاین این است که آن ها در مطب و کلینیک حضور ندارند و به صورت آنلاین می توانند با افراد گفت و گو کنند. مشاوره آنلاین فرآیند مشاوره ای است که در آن مراجع و مشاوران به جای ارتباط حضوری از وسایل ارتباطی جایگزین استفاده می کنند و فرآیند مشاوره و درمان به صورت غیر حضوری انجام می شود. درمان الکترونیک، درمان از راه دور، وب درمانی و اینترنت درمانی از دیگر نام های مشاوران آنلاین و غیر حضوری هستند. فرض کنید فردی متوجه علائم استرس می شود و به مدیریت و درمان آن می اندیشد، اما به دلیل مشغله کاری بیش از حد یا برنامه کاری نامناسب، نمی تواند به دفاتر مشاوره مراجعه کند یا اصلا روانشناس متخصص در این زمینه پیدا نمی کند.

در این صورت مشاوره آنلاین روانشناسی بهترین راه برای ارتباط با مشاور مورد نظر است. داوطلب از هر جای دنیا می تواند به صورت آنلاین با مشاور مورد نظر خود ارتباط برقرار کرده و جلسه مشاوره ترتیب دهد. یا فرض کنید فردی در شهری دور امکانات حضور در دفاتر مشاوره روانشناسی را ندارد، اما برای درمان اختلالات روانی خود مانند افسردگی به دنبال درمان است، اما شرایطش اجازه این کار را به او نمی دهد. در شرایطی مشابه موارد فوق، مشاوره روانشناسی آنلاین بهترین راه برای برقراری ارتباط با یک مشاور روانشناسی است. برای آشنا شدن با مشاور خانواده تلفنی در مشهد به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

هدف از مشاوره آنلاین چیست ؟

تاریخچه مشاوره آنلاین روانشناسی

نکته جالب در مورد مشاوره آنلاین در مقابل غیر حضوری این است که این روش برای اولین بار توسط زیگموند فروید با برقراری ارتباط با مشتریانش با استفاده از نامه اجرا شد. سال ها بعد، در سال 1982 که اینترنت به خوبی توسعه یافته بود، گروه های خود یاری وارد این فضا شدند و تلاش کردند تا موفق شوند. کم کم با توسعه ابزارهای ارتباط جمعی و آنلاین شدن بسیاری از فعالیت ها، مشاوره آنلاین بسیار رونق یافته و افراد زیادی را به خود جذب کرده است. تلفن های همراه نقش بسیار زیادی در رشد مشاوره آنلاین ایفا کردند و بسیاری از افراد به لطف وجود این گوشی های کوچک توانستند سلامت روان خود را ردیابی کرده و دوباره به دست آورند. داشتن تلفن همراه هوشمند و خط اینترنت به افراد این امکان را می دهد.

مشاور آنلاین چه معایبی دارد ؟

در ادامه با معایب مشاور آنلاین آشنا می شوید :

برای بیماری های جدی روانپزشکی مناسب نیست :

بعضی از افراد امکان دارد مشکل های جدی داشته باشند و مشاور آنلاین برای آن ها مناسب نیست و بهتر است از مشاوره های حضوری استفاده کنند. برای مثال، اگر از اعتیاد جدی یا علائم بیماری روانی شدیدتر یا پیچیده‌تر رنج می‌برید، ممکن است درمان آنلاین توصیه نشود، مگر اینکه سایر روش‌های درمانی محلی یا موجود در برنامه شما گنجانده شود. درمان آنلاین ممکن است از نظر دامنه محدود باشد و بنابراین در شرایط پیچیده تر مؤثر نیست.

شرکت بیمه آن را پوشش نمی دهد :

پوشش بیمه برای درمان آنلاین ممکن است به محل زندگی شما و بیمه ای که دارید بستگی دارد. برخی از بیمه نامه ها درمان آنلاین را پوشش نمی دهند.

برخی مناطق به ارائه دهندگان خارج از کشور اجازه فعالیت نمی دهند :

بسیاری از حوزه های قضایی به روانشناسان خارجی اجازه ارائه خدمات را نمی دهند. در چنین مواردی، ارائه دهنده خدمات شما باید هم در محل سکونت شما و هم در منطقه مربوطه دارای مجوز باشد.

عدم پاسخگویی به شرایط بحرانی :

از آنجایی که درمانگران آنلاین از مشتریان بسیار دور هستند، پاسخ سریع و موثر در یک بحران دشوار است. اگر مشتری افکار خودکشی داشته باشد یا یک تراژدی شخصی را تجربه کرده باشد، کمک مستقیم از درمانگر ممکن است دشوار یا غیرممکن باشد.

رازداری، حریم خصوصی و فناوری غیر قابل اعتماد :

محرمانه نگه داشتن اطلاعات شخصی شما یکی از نگرانی های اصلی در روان درمانی است و مشاوره آنلاین به پیچیدگی این نگرانی می افزاید. رازداری در درمان آنلاین به همان اندازه مهم است که در روش های ارائه درمان حضوری اهمیت دارد. از آنجایی که اطلاعات به صورت آنلاین منتقل می شود، امنیت ضعیف برنامه باعث نشت بیشتر و نگرانی های مربوط به حریم خصوصی می شود. مسائل فناوری می تواند دسترسی به درمان را در صورت نیاز دشوار کند. برای دریافت مشاوره و راهنمایی به بهترین مرکز مشاوره در مشهد مراجعه فرمایید.

تاریخچه مشاوره آنلاین روانشناسی 

مشاوره آنلاین چه مزایایی دارد ؟

مزایای مشاوره آنلاین عبارت است از :

دوری از اضطراب قرارگیری در مکان :

بسیاری از افراد فقط در بعضی از فضا ها می توانند احساس امنیت می کنند و می توانند با خیال راحت صحبت کنند. بنابراین ممکن است با قرار گرفتن در محیط بالینی و حضور مستقیم در کنار روان درمانگر نتوانند آنطور که باید تجلی بیرونی داشته باشند. استفاده از خدمات مشاوره آنلاین می تواند این چالش را برای فرد به حداقل برساند.

ارتباط آسان :

بسیاری از افراد به دلیل تنبلی یا محدودیت در رفت و آمد و حضور در کلینیک ها یا مراکز روان درمانی، از مسیر درمان منحرف می شوند. امکان مشاوره آنلاین باعث سهولت در برقراری ارتباط با مشاوران و درمانگران می شود و از این طریق برای سلامت روان خود تلاش بیشتری می کنند.

صرفه جویی در هزینه :

مشاوره آنلاین باعث صرفه جویی در هزینه و کاهش تلاش شما برای پرداخت هزینه حمل و نقل برای رسیدن به مرکز مشاوره می شود.

صرفه جویی در وقت :

امکان مشاوره آنلاین می تواند عذر محدودیت زمانی را برای افراد برطرف کند. با استفاده از این شکل از روان درمانی و مشاوره می توانید در هر مکان و موقعیتی که حضور دارید از مشاوره بهره مند شوید.

اثر بخشی مشاوره آنلاین چگونه است ؟

امکان دار مشاوره های آنلاین چالش های زیادی داشته باشد اما از افرادی که به این مشاوره ها می پردازند حمایت می شود. بیمارانی که درمان سلامت روان را از طریق ویدئو کنفرانس دریافت می‌کنند، میزان رضایت بالاتر را گزارش کردند. تحقیقات نشان می دهد که درمان آنلاین می تواند در درمان تعدادی از بیماری ها موثر باشد. این خبر خوبی برای بسیاری از مردم است، به ویژه کسانی که در مناطق روستایی یا مکان هایی زندگی می کنند که دسترسی به خدمات بهداشت روان محدود یا غیرممکن است. مشاوره آنلاین اگر با مراقبت همراه باشد می تواند در پریشانی، افسردگی و اضطراب تاثیر گذار باشد. نتایج نشان داد که برخی از بیماران از مشاوره آنلاین نتایج بهتری نسبت به بیماران CBT داشتند. درمان شناختی رفتاری یکی از بهترین روش های درمانی است که نشان داده شده است در درمان طیف وسیعی از اختلالات روانی از جمله افسردگی، اضطراب، PTSD، اختلالات خوردن و سوء مصرف مواد موثر است.

CBT به افراد کمک می کند تا افکار و رفتارهای منفی را شناسایی و تغییر دهند. در یکی از این مطالعه ها افراد به این نتیجه رسیدند که مشاوره آنلاین می تواند تاثیر زیادی در سلامت روان افراد داشته باشد و همچنین این روش بسیار مقرون به صرفه تر است. البته درمان آنلاین برای همه مناسب نیست، اما موارد زیادی وجود دارد که افراد آن را به درمان حضوری ترجیح می دهند. به عنوان مثال، کسانی که در طول جلسات مشاوره احساس ناراحتی می کنند، ممکن است از گزینه های آنلاین بیشتر بهره ببرند.

مشاوره آنلاین چه مزایایی دارد ؟

ویژگی های بهترین مشاور آنلاین در مشهد

امروزه تخصص های زیادی در روانشناسی وجود دارد و این علم پیشرفت یادی کرده است. اکثر مشاور خوب دارای ویژگی های هستند که در ادامه ویژگی های بهترین مشاور آنلاین در مشهد را بررسی می کنیم :

تسلط و ترفند داشتن در ارتباط :

یک مشاور خوب و شایسته باید بتواند با تسلط کامل و نکات ویژه با گروه های مختلف ارتباط برقرار کند و مهارت شنیداری داشته باشد و بتواند فرد را به درستی و واضح راهنمایی کند.

داشتن درک عمیق :

یک مشاور حرفه ای خوب داده ها را بررسی می کند، به دنبال درک عمیق مشکل است، همه گزینه ها را با مشتری در میان می گذارد و به بهترین نتیجه برای آن ها می رسد.

همراهی و همدردی :

یک مشاور خوب سعی می کند با مشتری خود همدردی کند و به گونه ای با او رفتار کند که احساس آرامش و راحتی کند.

پایداری و تسلط هیجان :

یک مشاور سعی می کند احساسات خود را کنترل کند و بر هرج و مرج عاطفی خود غلبه کند، زیرا این هرج و مرج عاطفی در مشاور می تواند باعث اختلال شخصیتی او شود.

اصول و بنیاد های اخلاقی :

یک مشاور خوب باید محرمانه بودن مشتری خود را حفظ کند و به اصول اخلاقی احترام بگذارد زیرا رفتار و گفتار مشاور بر مراجع تأثیر می گذارد.

داشتن مهارت های بین فردی :

یک مشاور از مهارت های بین فردی بهره می برد و توانایی همکاری با افراد مختلف اعم از همکاران و مشتریان را دارد.

آشنایی با ضوابط و مقررات :

یک مشاور خوب از قوانین و مقررات کار خود آگاهی کامل دارد و محدودیت های خود را می داند.

دید مثبت :

مشاور خوب دارای دید مثبت و حوصله فراوان است و با دید مثبت مسیرهای جدید را بررسی می کند و ذهنش در برابر تحقیقات جدید انعطاف پذیر است.

داشتن صبر و شکیبایی :

یک مشاور خوب و شایسته صبر و حوصله زیادی دارد و در برخورد با مشتریان خود و آموزش و تحقیق برای رسیدن به نتیجه مناسب این صبر را در نظر می گیرد و یک مشاور خوب می داند که گاهی لازم است به او توصیه کند. چندین بار به مشتری خود توضیح دهد تا بتواند تصمیم درستی بگیرد و در ابتدا نتواند تغییرات و نتایج قابل توجهی را از مشتری خود ببیند و باید صبور باشد تا کم کم به نتیجه مطلوب برسد.

معتمد و محرم بودن :

یک مشاور دارای مجوز باید شخصی باشد که مشتری به او اعتماد کند و اسرار و مشکلات خود را با او در میان بگذارد. گاهی اوقات مشتری ممکن است بخواهد در مورد فعالیت های ناسالم خود یا تجاوزی که برای او اتفاق افتاده یا هر کلمه دیگری که به راحتی نمی تواند با دیگران در میان بگذارد صحبت کند. بنابراین لازم است مشاور محرم او باشد و او را قضاوت نکند و محل مشاوره باید محل امنی برای صحبت آن ها باشد.

تشویق و دلگرمی :

یک مشاور خوب سعی می کند بذر امید را در دل و جان مراجعان بکارد و آن ها را تشویق کند.

ویژگی های بهترین مشاور آنلاین در مشهد

کلام آخر

برای دریافت مشاوره و راهنمایی سعی کنید بهترین روانشناس و مشاور را انتخاب کنید تا آن ها بتوانند در همه امور بهترین راه را به شما نشان دهند. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره (کلیک کنید)