هزینه مشاور خانواده در مشهد 【سال1403】❤️

هزینه مشاور خانواده در مشهد

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه مشاور خانواده در مشهد آشنا کنیم. نظام خانواده یکی از مهم ترین نظام های جامعه است که بر اساس ازدواج دو جنس مخالف شکل گرفته و حفظ و تداوم آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. خانواده یک واحد اجتماعی است و این خانواده مرکز رشد و تکامل و التیام و تغییر و دگرگونی زخم ها و عوارض است که هم بستری برای سعادت و شکوفایی و هم فروپاشی روابط اعضای آن است. اهمیت خانواده سالم در این است که با توجه به توانمندی های خود در مورد مشکلات رایج تصمیم گیری می کند. مشاوران خانواده در مراکز مشاوره خانواده مشکلات افراد را در محیط اصلی به ویژه در محیط خانواده بررسی می کنند و گاهی در مشاوره خانواده افراد به صورت گروهی درمان می شوند زیرا بهتر شدن روابط بین فردی در خانواده بسیار مهم است. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه مشاور خانواده در مشهد با ما همراه باشید.

مشاور خانواده چیست ؟

یکی از نهادهای مهم در همه جوامع، خانواده است. این موسسه به عنوان مرکز تولد و رشد کودکان بسیار مهم است و سلامت آن حائز اهمیت است. اما خانواده با مشکلاتی مواجه است که انسجام و سلامت این مرکز را از بین می برد. به همین دلیل است که متخصصان به عنوان متخصصان مشاوره خانواده برای حل مشکلات در چنین شرایطی آموزش می بینند. مشاوره خانواده بسیار مهم است زیرا به عنوان یک فرآیند حیاتی می تواند به بهتر شدن ارتباطات خانوادگی، حل مشکلات و تقویت همبستگی و همدلی در خانواده کمک کند.

مشاوره خانواده می تواند به افراد کمک کند تا بهتر با چالش ها و تغییرات زندگی کنار بیایند و روابط سالم تر و مثبت تری با سایر اعضای خانواده ایجاد کنند. مشاوره خانواده می تواند نقش موثری در پیشگیری از بروز مشکلات روانی و اجتماعی در بین اعضای خانواده داشته باشد. خانواده ناسالم تأثیر بسیار مخربی بر سلامتی همه افراد دارد، به همین دلیل پیگیری مشکلات و رفع آن ها بسیار مهم است. بهترین راه برای پیگیری و حل مسائل خانوادگی، مشاوره با مشاور خانواده است. همچنین شما می توانید به بهترین مشاور خانواده مشهد مراجعه فرمایید.

مشاور خانواده چیست ؟

انواع روش های مشاور خانواده

در ادامه با انواع روش های مشاور خانواده آشنا می شوید :

مشاوره در منزل :

در مشاوره خانواده در منزل، مشاور به خانه خانواده می رود و جلسات مشاوره خانواده را در محیط خانه آن ها برگزار می کند. این روش به ویژه در مواردی که برخی از اعضای خانواده به دلیل ناتوانی در سفر یا مشکلات روحی و روانی نمی توانند به مراکز مشاوره مراجعه کنند بسیار مفید است.

مشاوره حضوری :

در این نوع مشاوره، خانواده با مشاور در محل ملاقات ملاقات می کنند. این روش در کلینیک ها، مراکز مشاوره یا دفاتر مشاوره انجام می شود.

مشاوره تصویری :

در این نوع مشاوره خانواده افراد از طریق ارتباط تصویری مانند تماس تصویری با مشاور ارتباط برقرار می کنند. مشاوره خانواده ویدیویی به افرادی که تمایلی به مشاوره حضوری ندارند یا از مکان های دور به مشاوره دسترسی ندارند کمک می کند.

مشاور تلفنی :

این نوع مشاوره خانواده به صورت تلفنی انجام می شود و افراد از طریق مشاوره خانواده با مشاور در ارتباط هستند. این روش ممکن است برای افرادی مناسب باشد که به مراکز مشاوره دسترسی ندارند یا در موقعیت های خاص مانند نیاز به مشاوره فوری قرار می گیرند.

مشاور خانواده برای چه کارهایی آموزش دیده است ؟

مشاوران در زمینه های مختلف درمانی تخصص دارند و می توانند به افراد کمک کنند. در ادامه با تخصص مشاوران در زمینه های مختلف آشنا می شوید :

 • مشکلات بهداشت روان
 • مشکلات رفتاری کودک و نوجوان
 • طلاق یا جدایی
 • افسردگی و اضطراب
 • ایجاد یا حفظ یک رابطه عاشقانه سالم در هر مرحله
 • مسائل LGBTQ
 • بیماری غیر منتظره، مرگ یا بیکاری
 • خشونت خانگی
 • درگیری های شخصی درون زوج ها یا خانواده ها
 • ناباروری
 • سوء مصرف مواد مخدر
 • درگیری های زناشویی

انواع روش های مشاور خانواده

نکاتی که باید به مشاور خانواده توضیح داد

نباید استرس و نگرانی خاصی داشته باشید. مشاور پزشکی خانواده مانند شما فردی بالغ است که اطلاعات کامل و تخصصی تری در مورد خانواده و مشکلات آن دارد. قبل از مراجعه باید به طور کامل به مشکل خود فکر کنید و سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید. برقراری ارتباط و صحبت در ابتدا دشوار است. به خصوص زمانی که برای اولین بار جلسه روانشناسی خانواده را تجربه می کنید. در ادامه به نکاتی که باید به مشاور خانواده توضیح داد می پردازیم :

بیان کردن احساسات :

در طول هفته می توانید احساسات مختلفی را تجربه کنید. به عنوان مثال، احساس غمگینی، عصبانیت یا افسردگی کنید. اگر اکنون این احساسات را ندارید، نیازی به شروع صحبت با آن ها ندارید. روی احساسی که در لحظه حال دارید تمرکز کنید. مثلا به روانشناس بگویید تحت فشار یا استرس هستید. جلسات مشاوره باید متناسب با نیاز شما در آن زمان تنظیم شود. می توانید هر چیزی را که روزتان را خراب کرده و احساساتتان را ناراحت کرده است بیان کنید. حتی اگر خارج از بحث و مشورت باشد.

صحبت کردن درباره تمام مسائل :

ممکن است فکر کنید که فقط باید در مورد مسائل عمیق یا بسیار جدی با یک مشاور صحبت کنید، اما اینطور نیست. هیچ معیاری برای تعیین اینکه چه چیزی مهم است و چه چیزی مهم نیست وجود ندارد. می توانید در مورد هر چیزی که می خواهید صحبت کنید و فکر کنید که باعث می شود احساس بهتری داشته باشید. البته گاهی اوقات افراد به دنبال درمان بیماری یا مشکل خاصی هستند و باید در مورد آن صحبت کنند. اما گاهی اوقات مردم می خواهند با کسی صحبت کنند تا از یک تغییر یا بحران در زندگی خود عبور کنند.

آن ها به کسی نیاز دارند که به حرف ها و دردهای آن ها گوش دهد و به آن ها کمک کند تا با این تغییر کنار بیایند. در این صورت هر آنچه در ذهنتان می گذرد را به راحتی و بدون جداسازی کلمات یا سنجیدن جملات بیان کنید. جسیکا اسمال روانشناس می گوید : مردم در جلسات مشاوره درباره همه چیز صحبت می کنند. آن ها در مورد امیدها، رویاها، ترس ها، ناامیدی ها، ضربه روحی، شرم، گفتگوهای خانوادگی، تعامل با شرکا، شکست ها، تمایلات جنسی و موارد دیگر صحبت می کنند.

استفاده از یادداشت کردن :

یک ایده خوب برای کمک به شما در برقراری ارتباط با مشاور این است که هر چیزی که به ذهنتان می رسد را یادداشت کنید. اگر شما هم خجالتی هستید یا در به خاطر سپردن چیزها مشکل دارید. بعد از یادداشت برداری استفاده کنید. این ایده خوبی است که افکار، الگوها و رفتارهای خود را در یک مجله بنویسید. در جلسات مشاوره دفترچه یادداشت خود را همراه داشته باشید. نوشتن به شما این امکان را می دهد که به دنبال الگوهایی در احساسات و رفتار خود باشید. با یک روانشناس هم صحبت کنید. برای مثال، شخصی ممکن است از یادداشت های خود متوجه شود که در حال تجربه ترس یا ناامنی است و مایل است این موضوع توسط یک روانشناس بررسی و درمان شود. برای آشنا شدن با بهترین مرکز مشاوره در مشهد به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

نکاتی که باید به مشاور خانواده توضیح داد

آیا به مشاوره خانواده نیاز دارید ؟

مشاور خانواده به داشتن یک زندگی خانوادگی سالم کمک می کند. برای کمک گرفتن از یک مشاور خوب همیشه لازم نیست مشکلات بزرگ و حل نشدنی داشته باشید. اما یک خانواده معمولی می تواند به بهترین نکات خانوادگی برای بهبود سلامت روانی کلی خانواده مراجعه کند.

طلاق :

زمانی که زوجین تصمیم به جدایی می‌گیرند، در صورت داشتن فرزند، مشاوره خانواده در تصمیم‌گیری و انجام مراحل طلاق بسیار مؤثر است. تحقیقات نشان داده است که بسیاری از طلاق ها به دلیل مسائل ساده و قابل حل مانند وابستگی به خانواده بعد از ازدواج است که با مشورت روانشناس قابل حل است.

قطع ارتباط خانواده :

زمانی که اعضای خانواده به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار نمی کنند.

مشکلات خانوادگی :

مسائل خانوادگی یکی از مهمترین مواردی است که یک مشاور می تواند به آن کمک کند. مشاوره مشکلات خانواده می تواند به افراد کمک کند تا راه حل مناسبی برای مشکلات خود پیدا کنند.

مشکلات جنسی :

زمانی که صمیمیت فیزیکی و جنسی بین شما و همسرتان کم شده یا دیگر صمیمیت وجود ندارد.

اعتیاد :

اعتیاد می تواند پایه های یک خانواده را از بین ببرد و به همه اعضای آن آسیب برساند. زمانی که یکی از اعضای خانواده معتاد به مواد مخدر است، نیاز به مشاوره خانواده برای حفظ سلامت روان سایر اعضا و کمک به فرد درگیر در اعتیاد ضروری است. این اعتیاد مخرب می تواند از هر ماهیتی باشد، حتی در فضای تلفنی و مجازی.

احساس تنها بودن در یک خانواده :

زمانی که یکی از اعضای خانواده، به خصوص یک نوجوان، زمانی را به تنهایی در اتاق سپری می کند یا احساس می کند که درک نشده و تنها شده است، خانواده به کمک یک مشاور خانواده نیاز دارد.

پنهان کاری :

زمانی که به طور مرتب رازهایی را از اعضای خانواده خود پنهان می کنید یا اگر احساس می کنید یکی از اعضای خانواده رازهایی دارد که از خانواده پنهان می کند، حتما با یک مشاور خانواده مشورت کنید.

داشتن روان شناس و مشاور خانواده چه تاثیراتی دارد ؟

روانشناس خانواده به لطف دانش خود می تواند مشکلات را سریعتر حل کند. با مراجعه به روانشناس خانواده مشکلات را در محیطی امن، کنترل شده و قابل اعتماد حل خواهید کرد. روانشناس خانواده به شما کمک می کند تا روابط بین اعضای خانواده را بهبود ببخشید، مرزهای لازم را برای همه تعیین کنید و مشکل را به روشی ساده و شایسته حل کنید. روانشناس خانواده به شما کمک می کند تا از بحران ها بسیار راحت تر عبور کنید و با یکدیگر صادق باشید. این امکان بخشش و ارتباط بین اعضای خانواده را فراهم می کند تا بتوانید زندگی خود را به بهترین شکل ممکن زندگی کنید.

روانشناس خانواده در مواردی مانند زوج درمانی ، تربیت فرزند ، مهارت های ارتباطی ، بحران های طلاق عاطفی نیز به افراد کمک می کند. داشتن روانشناس خانوادگی ، سالیان سال است که در بین خانواده ها رواج پیدا کرده است. وجود شخصی در زندگی که بتوانیم در هنگام مشکلات به او اعتماد کنیم و مطمئن باشیم که به نفع ما مشاوره می دهد ، برای هر فردی و یا هر خانواده ای مورد نیاز است. روانشناس خانواده با داشتن تحصیلات دانشگاهی و تجربه بالا در زمینه های مختلف، این نیاز افراد را برطرف می سازد.

هزینه مشاور خانواده در مشهد

هزینه هایی که روانشناسان از مراجعان دریافت می کنند متفاوت و بستگی به نوع خدمات ارائه شده و نوع مشاوره دارد که میزان آن بر اساس تعرفه مشاوره روانشناسی توسط سازمان نظام روانشناسی تعیین می شود. هزینه مشاور خانواده در مشهد به عواملی بستگی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

میزان تحصیلات :

معمولا درمانگران با مدرک تحصیلی پیشرفته و بسیار با تجربه هزینه بیشتری می گیرند.

محل درمان :

از آنجایی که هزینه زندگی در شهرها و مناطق بزرگتر بیشتر است، این بر هزینه تراپیست تأثیر می گذارد.

شهرت درمانگر :

بیشتر هزینه های مراجعه به روانشناس معتبر به دلیل تقاضای بالا بیشتر است.

طول جلسه درمان :

هرچه دوره پردازش طولانی‌تر باشد، مشتری باید بیشتر بپردازد.

تخصص :

زمانی که درمانگر در زمینه مشکل شما متخصص و با تجربه باشد یا فردی را با شرایط غیرمعمول یا سخت درمان کند، هزینه مشاوره بیشتر خواهد بود.

از مشاور خانواده چه انتظاری می توان داشت ؟

در طول جلسه مشاوره، روانشناس از شما حمایت محرمانه و بدون قضاوت می کند. مشاور سعی می‌کند با استفاده از روش‌های روان‌شناسی خانواده، همگان را تشویق کند تا در صورت تمایل، نظرات خود را بیان کنند و احساسات خود را به اشتراک بگذارند. در اولین جلسه، مشاور خانواده از شما می خواهد که در مورد آنچه اتفاق می افتد صحبت کنید. نظر خود را در مورد تغییراتی که می خواهید در زندگی خود ایجاد کنید، بیان کنید. مشاوره خانواده برای هر فردی تجربه متفاوتی است. این بستگی به احساس شما نسبت به جلسات خانواده درمانی و نوع نیازهای خانواده شما دارد.

هزینه مشاور خانواده در مشهد

کلام آخر

برای مشورت و کمک گرفتن سعی کنید به بهترین مشاور مراجعه کنید و با در میان گذاشتن اطلاعات خود، او بتواند بهترین تصمیمات را برای شما بگیرد. ممنون از این که تا آخر مقاله هزینه مشاور خانواده در مشهد همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره (کلیک کنید)