بهترین مشاور شغلی در مشهد100% تضمینی【سال1403】⚡

بهترین مشاور شغلی در مشهد

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین مشاور شغلی در مشهد آشنا کنیم. مشاور شغلی یک متخصص توسعه شغلی است که به افراد کمک می کند مسیرهای شغلی خود را از طریق راهنمایی و مشاوره فردی تعریف و بهبود بخشند. به هر دلیلی پیدا کردن شغل جدید، تغییر شغل یا تلاش برای ارتقاء شغلی، نیازمند یک مشاور شغلی است. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین مشاور شغلی در مشهد با ما همراه باشید.

منظور از مشاوره شغلی

مشاوره شغلی جلساتی است که افراد را برای انتخاب یک شغل مناسب راهنمایی می کند. این مشاوره ها باعث می شود تا افراد اهداف خود را به خوبی بشناسند و برای آن ها تلاش کنند. در جلسات مشاوره قرار نیست انواع و اقسام شغل ها را به شما معرفی کنند تا بتوانید یکی را انتخاب کنید. در این نوع خدمات، شما را از تحصیل، تخصص و زندگی تان جدا می کنند.

ویژگی بهترین مرکز مشاوره:

✅دانش و مهارتبهترین دکتر ترک اعتیاد باید از دانش و مهارت های لازم برای درمان این بیماری برخوردار بوده و از روش های درمانی مختلف در این زمینه مطلع باشد.
⭐داشتن مجوزمهم ترین ویژگی یک دکتر ترک اعتیاد خوب برخورداری از اعتبار و مجوز رسمی برای انجام این فعالیت درمانی است.
❤پیگیری و مراقبت در دوره نقاهتدوره نقاهت یکی از حساس ترین و در عین حال مهم ترین دوره ترک اعتیاد است و در این زمان پزشک باید در کنار بیمارش باشد.
⚡روش های درمانییکی از فاکتورهای مهمی که در انتخاب دکتر ترک اعتیاد باید به آن توجه لازم را داشته باشید تسلط و آشنایی او با روش های درمانی مدرن است.

همچنین می توانید با مشاوران شغلی درباره ایده ها، احساسات، افکار و نگرانی های خود در مورد شغل و رشته تحصیلی خود صحبت کنید. پس از آن، افکار پر هرج و مرج که می توانند آرامش شما را به هم بزنند، مرتب می شوند و پس از شناخت عوامل موثر بر رشد، ارزیابی توانایی ها و ارزش ها انجام می شود. یافتن منابع اطلاعاتی حرفه ای برای تعیین گام های بعدی و برنامه ریزی اهداف آتی، از دیگر مزایای استفاده از تخصص این مشاوران است. برای دریافت مشاوره می توانید به مرکز تخصصی مشاوره حس آرامش مراجعه فرمایید.

منظور از مشاوره شغلی 

مشاوره شغلی در چه زمینه هایی به افراد کمک می کنند ؟

مشاوره های شغلی در زمینه های مختلفی به افراد کمک می کنند که در ادامه با آن آشنا می شوید :

مشاوره شغلی در چه زمینه هایی به افراد کمک می کنند ؟

تمرین مصاحبه :

در این جلسات مشاوران سعی می کنند برای بهتر شدن مصاحبه شما یک مصاحبه ساختگی انجام دهند تا شما بتوانید خود را برای یک مصاحبه خاص آماده کنید. آن ها به شما بازخوردی در مورد پیشرفت شما و آنچه نیاز به بهبود دارد و همچنین تمریناتی برای آرام کردن اعصاب یا بهبود ارتباط کلامی شما ارائه می دهند.

انتخاب و پیشرفت مسیر شغلی :

مشاوره شغلی به افراد کمم می کند تا بهترین مسیر شغلی را انتخاب کنند و بتوانند در آن پیشرفت کنند. در این جلسات باید از مشاوران بخواهید که شما را ارزیابی کنند تا مهارت ها، کیفیت ها و ویژگی های شما را درک کنند و موقعیت ها و صنایعی را که می توانید در آن ها برتری داشته باشید شناسایی کنید.

رزومه سازی :

مشاوران شغلی می توانند به شما در تهیه، به روز رسانی یا تنظیم رزومه کمک کنند. آن ها می توانند به شما کمک کنند ساختار و قالب رزومه خود را بهبود ببخشید تا زیبا و حرفه ای به نظر برسد. آن ها می‌توانند شما را در انتخاب مرتبط‌ترین تجربیات، مهارت‌ها و سایر عناصر سازنده برای گنجاندن در رزومه راهنمایی کنند.

تعیین هدف :

بعضی از افراد امکان دارد هدف مشخصی داشته باشند که مشاوران در این زمینه می توانند به آن ها کمک کنند. مشاوران می توانند به افراد کمک کنند و اهداف آن ها را شناسایی کنند. آن ها می توانند به شما کمک کنند تا اهداف مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان تعیین کنید که به شما کمک می کند مراحل کاری خود را ترسیم یا بهبود بخشید.

چه کسانی به راهنمایی مشاوره شغلی نیاز دارند ؟

بی‌تردید نمی‌توان ادعا کرد که انسان‌ها فقط در یک مقطع زمانی خاص به دنبال پیشرفت هستند. زیرا طبیعت انسان در هر عصری نیاز به رشد بیشتری دارد. رشته شغلی یکی از مواردی است که هرکسی می خواهد در طول زندگی خود به آن ادامه دهد. بنابراین استفاده از خدمات مشاوره شغلی می تواند برای دانشجویان، دانشجویان، تازه فارغ التحصیلان و حتی افراد میانسال مناسب باشد. اما در بین تمام این موارد، دانش آموزانی که قصد انتخاب رشته در دبیرستان را دارند به راهنمایی شغلی بیشتری نیاز دارند.

چون هنوز در ابتدای راه هستند و هیچ شناختی از بازار کار ندارند. به همین دلیل باید با مشورت یک فرد متخصص و آگاه بهترین تصمیم را گرفت. برخی از دانشجویان ابراز نگرانی کردند که نمی توانند شغلی برای آینده خود پیدا کنند. گروه دیگری معتقدند که باید شغلی با درآمد بهتر انتخاب کنند. در حالی که از نظر شخصیتی با این جایگاه همخوانی ندارند و قطعا از این نظر موفق نخواهند شد. یک مشاور راهنمایی با اطلاعاتی در مورد تکنیک های مشاوره، تفسیر ارزیابی و منابع شغلی می تواند به همه این نگرانی ها و اشتباهات رسیدگی کند و فرد را به جایی برساند که به آن تعلق دارد.

مشاوره شغلی در چه زمینه هایی به افراد کمک می کنند ؟

وظایف مشاور شغلی

در ادامه به وظایف مشاور شغلی می پردازیم :

غلبه بر اضطراب شغلی :

یادگیری مقابله با مشکلات و احساسات منفی مرتبط با شغل یکی از بزرگترین مزایای مشاور شغلی است. اگر شغل شما انتظارات شما را برآورده نمی کند یا مدتی است که بیکار بودید، ممکن است احساسات منفی مانند شک و تردید در خود ایجاد کنید. اگر نامه رد دریافت می کنید، یک مشاور راهنمایی می تواند به شما کمک کند تا دلایل رد خود را تعیین کنید و برنامه ای برای غلبه بر رد شدن خود ایجاد کنید. یک مشاور راهنمایی به شما کمک می کند به جای تسلیم شدن در برابر افکار منفی، متمرکز بمانید و به حرکت رو به جلو ادامه دهید.

یکی از بهترین دلایل برای کمک گرفتن از یک مشاور شغلی این است که در میانه مسیر شغلی خود هستید و رکود شغلی را تجربه می کنید. گیر افتادن در اواسط حرفه بسیار رایج است و ملاقات با یک مشاور شغلی راهی عالی برای رهایی از این وضعیت و بازگشت به مسیر است. یک مشاور شغلی می تواند به شما کمک کند تا جاه طلبی خود را دوباره به دست آورید و به شما یادآوری کند که چرا شغل خود را در وهله اول انتخاب کردید. آن ها می توانند به شما در تصمیم گیری در مورد مسیر شغلی فعلی خود کمک کنند.

شخصی سازی برنامه شغلی :

یکی از بهترین کار هایی که یک مشاور می تواند انجام دهد ایجاد یک برنامه شغلی شخصی است. برنامه شغلی برای شما به طور ویژه ای طراحی می شود و در زمینه رسیدن به اهداف شغلی می تواند برای شما تاثیرات زیادی داشته باشد. مشاور برنامه شغلی شما را ارزیابی می کند تا نقاط قوت و ضعف شما را درک کند. مشاور با شما می نشیند و از شما در مورد کارتان سوال می پرسد. این سوالات برای کمک به شما طراحی شدند که بفهمید چرا از شغل خود ناراضی هستید و چه چیزی را می خواهید تغییر دهید. با این اطلاعات مشاور می تواند با سهولت بیشتری برنامه ای متناسب با نیاز شما تهیه کند.

کمک به حل مشکلات شغلی :

امکان دارد در محل کار خود مشکلی ایجاد شود که برای حل این مشکلات می توانید از مشاور شغلی کمک بگیرید زیرا ملاقات با یک مشاور حرفه ای با تجربه می تواند به شما در تجزیه و تحلیل موقعیت های کاری مختلف و تعیین بهترین راه حل کمک کند. برای مثال، اگر احساس می‌کنید برای قبول مسئولیت‌های شغلی جدید آماده نیستید، یک مشاور شغلی می‌تواند با شما صحبت کند تا مشخص کند آیا آماده نیستید یا اعتماد به نفس ندارید. آن ها می توانند به شما توصیه کنند که به دنبال آموزش حرفه ای باشید یا به شما در ایجاد استراتژی هایی برای غلبه بر شک و تردیدهای خود کمک کنند. یک مربی شغلی می تواند به شما کمک کند تا مهارت های ارتباطی بهتری را توسعه دهید. مهارت هایی که به شما امکان می دهد با یک مدیر متخاصم برخورد کنید یا ایده های خود را با هم تیمی های خود به اشتراک بگذارید. اگر با یک موقعیت کاری دشوار روبرو هستید که نمی توانید آن را حل کنید، مراجعه به یک مشاور شغلی ممکن است تصمیم خوبی باشد.

ارائه بازخورد صادقانه :

اگر در یافتن شغل مشکل دارید، یک مشاور شغلی می تواند به شما مشاوره بی طرفانه بدهد. هنگامی که با یک مشاور شغلی ملاقات می کنید، آن ها به شما بازخورد عینی و بی طرفانه در مورد کارهایی که به خوبی انجام می دهید و آنچه برای بهبود در جستجوی شغل خود نیاز دارید به شما می دهند. برای مثال، اگر چند مصاحبه بد داشتید، یک مربی شغلی می تواند به شما توضیح دهد که چرا در آن مصاحبه ها ضعیف عمل کردید. جستجوی کار شما باید با این بازخورد صادقانه موفق تر از قبل باشد. مشاور پس از بحث در مورد مهارت های حرفه ای شما بیشتر خواهد آموخت. بنابراین، آن ها می توانند به شما توصیه های شغلی بهتری در مورد اهداف شما بدهند تا مطمئن شوند که اهداف شما واقع بینانه هستند. یک مشاور شغلی می تواند از دانش خود در مورد مسیرهای شغلی، استراتژی های توسعه و موارد دیگر برای بهینه سازی جستجوی شغلی به شما کمک کند.

وظایف مشاور شغلی 

کمک در راه اندازی کسب و کار :

راه اندازی کسب و کار خود می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر مجبور باشید از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر پشت میز خود کار کنید. اگر می‌خواهید با حفظ شغل فعلی‌تان یک کار جانبی شروع کنید، توصیه می شود با یک مشاور شغلی ملاقات کنید. راه اندازی یک کسب و کار جانبی به برنامه ریزی زیادی نیاز دارد، از جمله تصمیم گیری در مورد نحوه مدیریت منابع و ایجاد تعادل بین یک کسب و کار جدید با یک تجارت موجود. یک مشاور راهنمایی واجد شرایط می تواند به شما در حل این مسائل کمک کند و اهداف و انتظارات خود را متعادل کنید. برای این که شما در زمینه کاری خود موفق شوید امکان دارد کمی طول بکشد اما شما نباید جا بزنید و باید برای رسیدن به اهداف خود بسیار تلاش کنید. در این صورت بسیاری از مشاوران می توانند به شما کمک کنند از اشتباهات خود درس بگیرید و یک طرح راه اندازی موفق ایجاد کنید بدون اینکه اجازه دهید کسب و کار جدید شما بر وضعیت فعلی شما تأثیر بگذارد.

انتخاب شغل اشتباه چه عواقبی دارد ؟

احتمالاً با افرادی برخورد کردید که معتقدند در زمینه انتخاب شغل لازم نیست به مشاوره مشاور مراجعه کنید. در عین حال انتخاب شغل نامناسب می تواند تاثیرات منفی زیادی در زندگی آینده افراد داشته باشد. این مرحله از زندگی بسیار مهم است و توصیه می شود که آن را زیر نظر یک فرد ذیصلاح طی کنید. امروزه شرایط جامعه به سمتی پیش رفته است که دیگر فرصت های شغلی متناسب با تعداد افراد جویای کار وجود ندارد. اگر زمان و پول خود را به شغلی اختصاص دهید و متوجه شوید که آن شغل به شما علاقه ای ندارد، به سرعت دلسرد خواهید شد. بروز این مشکل در زندگی هر فردی منجر به مشکلات بزرگ تری می شود و مشخص نیست چقدر طول می کشد تا فرد به مسیر درست بازگردد. به همین دلیل برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی بهتر است از همان ابتدا با یک متخصص مشورت کنید.

مزایا و فواید مشاور شغلی

خدمات ارائه شده در جلسات مشاوره شغلی بسیار گسترده و مهم است. می توانید در چنین جلساتی در مورد ارزیابی مشاغل مختلف و حتی نحوه نوشتن رزومه حرفه ای صحبت کنید. در ادامه با مزایا و فواید مشاور شغلی آشنا می شوید :

از بین بردن موانع :

یک فرد متخصص در راهنمایی شغلی بدون شک از موانعی که بر سر راه هر شغلی قرار دارد آگاه است. این راه را برای دستیابی به اهدافتان هموار می کند و به شما کمک می کند تا قبل از دستیابی به آن با راه هایی برای غلبه بر هر مانعی آشنا شوید.

بررسی گزینه های شغلی مختلف :

یک متخصص به شما کمک می کند تا گزینه های خود را دقیق تر بررسی کنید. برخی از افراد فقط وقتی صحبت از حرفه پزشکی می شود به درآمد اهمیت می دهند. گرچه این سوال ظاهر امر است و برای رسیدن به این جایگاه، چیزهای زیادی وجود دارد که تنها با نگاه دقیق می توان به آن ها پی برد. می‌توانید موقعیت‌هایی را که مناسب شما هستند را بهتر شناسایی کنید و با دید بازتر گزینه‌های موجود را بررسی کنید.

تمرین جلسه مصاحبه :

یکی از سخت ترین مراحل برای یافتن شغل، شرکت در جلسات مصاحبه است. بی شک چنین جلساتی برای همه اضطراب آور است و قرار گرفتن در چنین شرایطی می تواند همه را عصبی کند. در جلسات مشاوره می‌توانید با بازنمایی و تمرین مصاحبه‌های شغلی، تسلط و کنترل خوبی بر اوضاع پیدا کنید.

توسعه شبکه :

ساخت و رشد شبکه یکی از کارهایی است که برخی افراد بنا به تیپ شخصیتی یا هر دلیل دیگری با آن مشکل دارند. شبکه می تواند تأثیر قابل توجهی بر پیشرفت شغلی افراد داشته باشد. به همین دلیل، باید بتوانید روابط خود را با کسانی که در حوزه مورد علاقه شما فعال هستند تقویت کنید و فرصت های جدیدی را دنبال کنید. یک مشاور شغلی به شما یاد می دهد که چگونه شبکه خود را گسترش دهید.

بهترین مشاور شغلی در مشهد

یکی از ویژگی های بهترین مشاور شغلی در مشهد این است که توانایی ها، مهارت های مخاطب و استعدادهای آن ها را به درستی درک کند. او باید از میزان درآمد، فرصت های شغلی و آینده مشاغل مختلف اطلاعات کافی داشته باشد. ضمن داشتن اطلاعات صحیح از وضعیت اقتصادی کشور و جهان، باید عموم مردم را به سمت بهترین مسیر شغلی موجود هدایت کند. بهترین مشاور شغلی در مشهد باید شنونده خوبی برای مخاطبان خود باشد. بر اساس واقعیت های موجود، انگیزه و نگرش مثبت را در بین مخاطبان ایجاد کند تا مشتری انرژی و اشتیاق زیادی برای شروع و ادامه سفر داشته باشد. بهترین مشاور شغلی در مشهد باید بر تست های شخصیت و تست های روان سنجی مسلط شود، معاینات روان سنجی را انجام و تجزیه و تحلیل کند.

بهترین مشاور شغلی در مشهد

کلام آخر

قبل از انجام این روش بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر مقاله بهترین مشاور شغلی در مشهد همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره (کلیک کنید)