بهترین روان درمانگر در مشهد 100%تضمینی【سال1403】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین روان درمانگر در مشهد آشنا کنیم. روان درمانگران دارای مجوز هایی هستند که به افراد کمک می کنند تا مشکلات و بیماری های روانی را پیدا و بررسی کنند و به آن ها کمک می کنند تا زندگی بهتری داشته باشند. اما این تنها آغاز معنای روان درمانگر بودن است. برای درک کامل کاری که یک درمانگر انجام می دهد، درک رویکردهای مختلف درمانی، مجوزها و اعتبارنامه ها بسیار مهم است. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین روان درمانگر در مشهد با ما همراه باشید.

روان درمانگر کیست ؟

اصطلاحات روان درمانگر، روانشناس، مشاور در واقع به افرادی اشاره دارد که با ذهن و روان افراد سروکار دارند. برای اینکه بدانید چگونه یک درمانگر مناسب را انتخاب کنید، ابتدا باید روان درمانگر را بشناسید. تعریف روان درمانگر به تنهایی کار دشواری است. زیرا هر یک از افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند، حوزه تخصصی خود را دارند. اما روان درمانگر فردی است که مشکلات، چالش ها و دغدغه های روحی و روانی شما را بررسی می کند و بسته به تخصص خود شما را در مسیر صحیح بهبودی راهنمایی می کند. در ادامه به آشنا شدن با تخصص و حوزه کاری آن ها می پردازیم :

مشاور :

مشاور نوعی روان درمانگر است که با صحبت کردن با افراد به مشکلات او گوش می دهد و بر اساس آن ها راه حل هایی ارائه می دهد. مشاوران مشکلات فعلی را بررسی می کنند و برای بهبود شرایط فعلی گام برمی دارند. روان درمانگر در هر زمینه ای که کار می کند و به هر نحوی که تخصص خود را ارائه دهد، فردی است که برای بهبود وضعیت روحی و روانی افراد تلاش می کند. از آنجایی که روان انسان بسیار حساس است و اهمیت سلامت و عملکرد صحیح آن مهم است، برای انتخاب روان درمانگر مناسب باید بسیار حساس بود.

روان درمانگر کیست ؟

روانشناس :

روانشناسان افرادی هستند که آموزش روانشناختی دارند و در زمینه روان درمانی بدون دارو و گفتاری فعالیت می کنند. روانشناسان می توانند در حوزه های مختلف فردی، خانوادگی، زوجی، روان درمانی کودک مداخله کنند.

روانکاو :

روانکاوان گروه دیگری از روان درمانگران هستند که به درمان ریشه مشکلات روانی می پردازند. روانکاوی علمی است که به ناخودآگاه انسان سفر می کند و با مکانیسم ها و انگیزه های خارج از حوزه آگاهی افراد ارتباط برقرار می کند.

روانپزشک :

روانپزشکان پزشکانی هستند که پس از گذراندن دوره های آموزشی پزشکی عمومی به تخصص خود در زمینه مغز و اعصاب ادامه دادند. روان درمانگر به نام روانپزشک متخصص در درمان بیماری ها و اختلالات روانی است و مجاز به تجویز دارو است. برای آشنا شدن با بهترین زوج درمانگر در مشهد به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

روان درمانگر نامناسب چه نشانه هایی دارد ؟

هر شغل و هر حرفه ای قوانین خاصی از اخلاق حرفه ای دارد که کارکنان آن ملزم به رعایت آن هستند. بنابراین بهتر است افرادی که در زمینه های مختلف کار می کنند و افرادی که با آن ها سروکار دارند به خوبی از این اخلاق حرفه ای آگاه باشند و به حقوق خود واقف باشند. اگر روان درمانگر شما علائم زیر را نشان داد، بهتر است برای ادامه سفر درمانی با او کمی تردید کنید. ابتدا باید احساسات و مشکلات خود را در مورد رفتار و روش درمانی با او در میان بگذارید. زیرا در برخی موارد، برخی از روش ها ناشی از تفکر ما بوده و یا ناخواسته اجرا شدند.

اگر مشکل حل نشد، بهتر است درمانگر را تغییر دهید. در جلسات درمانی در مورد زندگی شخصی خود صحبت کند. در اتاق درمان و در حضور شما در مورد مشتریان خود صحبت کند. حل مشکل خود را تضمین کند. قبول نکردن انتقاد شما قضاوت مکرر درباره رفتارها، گفتارها و اعمال شما. بر کیفیت روش درمانی خود پافشاری کند و دیگران را نپذیرد. در طول جلسه درمانی تلفن همراه خود را به طور مداوم چک کند. توجه نکردن به آنچه می گویید. شما را مجبور به انجام کارهایی کند که دوست ندارید.

لغو مداوم جلسات، دیر رسیدن به جلسات مشاوره یا زودتر رفتن مکرر. با وجود بی میلی شما را مجبور می کند که با زخم ها و تجربیات تلخ خود روبرو شوید. همیشه به شما مشاوره می دهد و برای شما تصمیم می گیرد. سرزنش برای کاری که انجام دادید یا تجربه کردید. درخواست ویزیت خارج از جلسات درمانی که همه این موارد می تواند نشانه هایی درمانگر نامناسب باشد.

روان درمانگر نامناسب چه نشانه هایی دارد ؟

اهمیت انتخاب روان درمانگر

روان انسان بخش بسیار حساسی است و وجود مشکل می تواند کل زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل باید با یک درمانگر مناسب گفت و گو کند تا بتواند مشکلات خود را حل کند. در ادامه با اهمیت انتخاب روان درمانگر آشنا می شوید :

تاثیر نداشتن درمان :

پی بردن به وجود مشکل در زندگی، پذیرش آن و درمان بسیار مهم است و زمان زیادی طول می کشد تا انسان به این مرحله برسد. تصور کنید که پس از مدت ها مبارزه با خودتان، بالاخره موافقت می کنید که روان درمانی را با کمک یک متخصص شروع کنید. بی توجهی به انتخاب روان درمانگر مناسب، درمان شما را بی اثر می کند. در نهایت این اتفاق شما را از درمان منصرف می کند و در کنار سایر مشکلات خود با مشکل دیگری مواجه خواهید شد. به همین دلیل دقت در انتخاب یک درمانگر خوب و پرهیز از اشتباه در این زمینه بسیار مهم است.

طولانی بودن درمان :

روان درمانی هنوز راه درازی در پیش دارد. پس باید بخشی از زندگی خود را به آن اختصاص دهید. انتظار دارید در پایان این دوره طولانی، یک نتیجه مطلوب و تأثیر مثبت داشته باشید. بنابراین سهل انگاری در انتخاب درمانگر می تواند وقت شما را هدر دهد و انگیزه درمان و بهبودی شما را از بین ببرد.

هزینه :

هزینه خدمات روان درمانگری تحت پوشش بیمه نیست و امکان دارد کمی هزینه های آن زیاد باشد و امکان دارد برای هر جلسه هزینه پرداخت کنید. پرداخت این هزینه مالی می تواند از بسیاری از مشکلات زندگی و هزینه های هنگفت در آینده جلوگیری کند، اما بخشی از درآمد شما را در طول ماه اختصاص می دهد. بنابراین هرگونه کم کاری و سهل انگاری در انتخاب درمانگر مناسب، بدون دستیابی به نتیجه مطلوب، منجر به از دست دادن پول شما می شود. برای آشنا شدن با بهترین مشاور فردی در مشهد به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

چگونه یک روان درمانگر مناسب انتخاب کنیم ؟

بسیاری از درمانگران خدماتی را به مشتریان خود ارائه می دهند، یافتن روان درمانگر ایده آل همیشه کار دشواری است. برای یافتن درمانگر مناسب، زمان و صبر کافی در نظر بگیرید. در این صورت گزینه مناسبی پیدا خواهید کرد. ابتدا، تلفنی با درمانگر تماس بگیرید و ببینید آیا با درمان مبتنی بر شواهد برای رفع نگرانی های شما آشنا هستند یا خیر. آیا درمانگر شما از درمان مبتنی بر شواهد در کار خود استفاده می کند. درمان‌های مبتنی بر شواهد، درمان‌هایی هستند که از نظر علمی آزمایش شده و اثربخشی آن ها تأیید شده است. این درمان در موارد مختلف مفید است، به عنوان مثال برای افسردگی، اضطراب، حملات پنیک، شب ادراری در کودکان، رفتارهای وسواسی است.

برخی از درمانگران در کار با کودکان یا خانواده ها، بزرگسالان یا افراد مسن تخصص دارند. برخی ممکن است تجربه گسترده ای در مورد مسائل مربوط به شما داشته باشند. در صورت امکان، سطح تجربه آن ها را ارزیابی کنید. بهتر است دریابید که درمانگر شما چه نوع درمانی برای مشکل شما ارائه می دهد و ببینید که آیا انتظارات شما را برآورده می کند یا خیر. انتخاب یک درمانگر یک موضوع کاملا شخصی است. هیچ درمانگر واحدی وجود ندارد که برای همه مناسب باشد. مهم است که به او اعتماد کنید تا این درمانگر بتواند به شما کمک کند.

اهمیت انتخاب روان درمانگر 

دانش و مهارت های روان درمانگر

یک روان درمانگر خوب می تواند با طیف وسیعی از افراد همدلی کند و احساسات آن ها را درک کند. درمانگران باید از نظر عاطفی به مراجع نزدیک باشند و باید به آن ها کمک کنند تا احساسات خود را شناسایی و ابراز کنند، به عنوان مثال، یک فرد عصبانی ممکن است احساس ناکافی کند که منجر به عصبانیت و افزایش وجود فرد می شود. در این مورد، درمانگر با درک احساسات فرد، درمان می کند. در ادامه با دانش و مهارت های روان درمانگر آشنا می شوید :

مهارت های اجتماعی و ارتباطی :

مهارت های اجتماعی خوب می تواند به روان درمانگر کمک کند تا به راحتی نوع درمان را انتخاب کند. اگر درمانگر ارتباطات اجتماعی خوبی داشته باشد، به راحتی می تواند احساسات و مشکلات نگران کننده بیمار را کشف کند. در این صورت کمک به فرد بیمار آسان تر می شود.

مهارت های شنیداری :

در تمام اشکال درمان، درمانگر باید با دقت گوش دهد و افکار مراجع را منعکس کند. در نهایت، او باید رویدادها و احساسات مهمی را که توسط بیمار به او منتقل شده است، به خاطر بسپارد. یک درمانگر باید به آنچه که بیمار به کسی نمی گوید توجه کند.

نحوه انتخاب بین روان درمانگر و مشاور چگونه است ؟

فهمیدن سابقه روانشناس برای انتخاب یک درمانگر بسیار اهمیت دارد و به افراد کمک می کند. مهمترین گام یافتن درمانی است که بتوانید به آن اعتماد کنید. میزان اعتماد فرد به کارشناس سلامت روان مهمترین نقش را در موفقیت درمان ایفا می کند. قبل از اینکه بدانید چه نوع درمانی برای شما مناسب است، ممکن است لازم باشد با یک ارائه دهنده صحبت کنید یا چندین قرار ملاقات بگذارید. در برخی شرایط دشوار است بدانید که آیا این یک درمان کوتاه مدت است، مشکل محدودی است که تجربه می کنید، یا اینکه آیا رویدادها یا موقعیت هایی در گذشته شما وجود داشته است که منجر به مشکل فعلی شده است.

ویژگی های بهترین روان درمانگر در مشهد

بهترین روان درمانگر مشهد دارای ویژگی های زیر است: دیدگاه های دیگر را می شناسد و برای آن ها ارزش قائل است. مهربان و دلسوز است؛ به مشتریان خود آموزش می دهد؛ قابل اعتماد است؛ مشتاقانه گوش می دهد؛ صبر دارد؛ صداقت را تمرین می کند؛ دارای حس شوخ طبعی است؛ واضح صحبت می کند؛ کنجکاو است؛ در مورد آنچه مشتریان می گویند بسیار فکر می کند همدلی را تجربه و انتقال می دهد. حس صمیمیت را به بازدیدکنندگان منتقل می کند. قابل احترام است.

ویژگی بهترین روان درمانگر در مشهد این است که هوش هیجانی داشته باشد؛ احساسات افراد را تایید کند؛ رفتار انسان و اختلالات روانی را به خوبی درک می کند. آگاه و باهوش است؛ قضاوت نمی کند؛ مرزهای سالم را تعیین می کند و به آن ها احترام می گذارد. مکانی امن برای درمان ایجاد می کند. به مشتریان خود اهمیت می دهد؛ متواضع است و کمتر نصیحت می کند. دارای طیف گسترده ای از تکنیک ها و ابزارهای مختلف است.

چه انتظاری باید از روان درمانگر داشت ؟

قبل از انتخاب یک روان درمانگر باید سابقه او را چک کنید و بعد از اطمینان باید مشکلات و اطلاعات خود را برای آن بازگو کنید. در اولین جلسات، درمانگر از این اطلاعات برای اطلاع از وضعیت شما و کمک به درمان استفاده می کند. این به روان درمانگر اجازه می دهد تا بهترین روش درمانی را برای شما تعیین کند. روان درمانگران بسته به مهارت های خود می توانند به بزرگسالان و کودکان در درمان خود کمک کنند. آن ها ممکن است برنامه های درمانی کوتاه مدت برای مقابله با مشکلات فوری یا برنامه های درمانی بلند مدت برای مقابله با مشکلات پیچیده تر ایجاد کنند.

ویژگی های بهترین روان درمانگر در مشهد

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین روان درمانگر را انتخاب کنید تا او بتواند در زمینه های مختلف شما را یاری دهد و راهنمایی کند. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره (کلیک کنید)